KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Karta pracy Od słuchania do czytaniaCo można zrobić w wakacyjnym korku do Mielna czy na Zakopiance? Czytać dziecku jego ulubione książki. Czytanie uspokaja, pogłębia więź między rodzicem a dzieckiem, poszerza słownictwo, a z jednoczesnym śledzeniem tekstu może być elementem czytania globalnego prostych, niedługich tekstów. Dodatkowym „niecnym” posunięciem mogą być karty utrwalające wspólnie czytane słowa oraz rozwijające rozumienie tekstu.

 

Dzieci najczęściej uwielbiają bajki i nauka czytania inicjowana za ich pomocą gwarantuje silną i pozytywną motywację. Dziecko nie musi umieć pisać, by czytać wyrazy, które je najbardziej interesują. Król Krak, smok, owca, Wisła to słowa, które dziecko z pewnością będzie chciało czytać samodzielnie po poznaniu tej pięknej legendy polskiej. Gdy zobaczy je w druku, potem napisane przez rodzica, niedługo zapragnie samo je także zapisywać.

Proponowana prze nas kartka przeznaczone jest dla dzieci przedszkolnych z pomocą pisarską dorosłego lub dla dzieci początkujących w sztuce czytania, o podstawowych umiejętnościach piśmienniczych. Pobierz ją bezpłatnie i wykorzystaj do ukochanych historii Twojego dziecka czy Twojej klasy. POBIERZ Od słuchania do czytania

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Dodawanie komentarzy przez gości. Zarejestruj lub zaloguj się do swojego konta.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
0
Udostępniono