KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Aktualności

Najnowsze doniesienia z obozu educarium oraz ze świata szeroko pojętej edukacji.

Zagłosuj na inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i decyduj o zmianach w swoim mieście. Każdy mieszkaniec Bydgoszczy może oddać jeden głos w każdej kategorii: projekt ponadosiedlowy, osiedlowy oraz mały projekt społeczny. Osobiście wspieramy dwa z nich, które szczególnie...

17 listopada w Bydgoszczy odbędzie się konferencja poświęcona programowi Laboratoria Przyszłości. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną zasady programu oraz najciekawsze pomoce dydaktyczne, które warto zakupić dla szkoły w ramach otrzymanego z MEiN wsparcia finansowego.

28 września br. zakończyła się kwalifikacja placówek oświatowych do programu Aktywna tablica 2021. Nie w każdym województwie wszystkie szkoły, które złożyły wnioski, uzyskały pozytywną opinię i otrzymają dofinansowanie. Udostępniamy do pobrania aktualne wykazy szkół, które otrzymaliśmy od...

20 sierpnia br. opublikowana została informacja na temat nowelizacji programu Aktywna tablica na lata 2021-2024. Zmianie uległy kryteria dla szkół, harmonogram oraz wzory wniosków o dofinansowanie.

Nie wiesz, czy Twoja szkoła otrzymała środki w ramach rezerwy oświatowej 0,4%? Zastanawiasz się, jakie kryteria przyjąć, wybierając firmę do współpracy? Zastanawiasz się nad prawidłowym wydatkowaniem przyznanej subwencji?

W kolejnym odcinku podcastu Ania i Łukasz przedstawią istotne zmiany w założeniach programu Aktywna tablica. Zaprezentują dwie ścieżki pozyskania dofinansowania oraz szczegółowo omówią warunki, które musi spełnić szkoła, aby uzyskać dodatkowe środki.

Już pod koniec tego tygodnia zaczyna się 3-dniowa Międzynarodowa Konferencja Montessori - 14-16 maja 2021. Jest to jubileuszowa - 10. edycja konferencji, która w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, wyjątkowo przeniosła się do internetu.

Rządowy program Aktywna tablica został powołany w celu rozwijania szkolnej infrastruktury wraz z kompetencjami uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Nowością w tegorocznej edycji programu jest udostępnienie możliwości wnioskowania o zakup pomocy dydaktycznych,...

W trzecim odcinku podcastu Natalia i Bartek opowiedzieli na temat najciekawszych, autorskich produktów, które możecie znaleźć tylko w ofercie educarium.

© 2019 Educarium.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.