KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Aktualności

Najnowsze doniesienia z obozu educarium oraz ze świata szeroko pojętej edukacji.

20 sierpnia br. opublikowana została informacja na temat nowelizacji programu Aktywna tablica na lata 2021-2024. Zmianie uległy kryteria dla szkół, harmonogram oraz wzory wniosków o dofinansowanie.

Nie wiesz, czy Twoja szkoła otrzymała środki w ramach rezerwy oświatowej 0,4%? Zastanawiasz się, jakie kryteria przyjąć, wybierając firmę do współpracy? Zastanawiasz się nad prawidłowym wydatkowaniem przyznanej subwencji?

W kolejnym odcinku podcastu Ania i Łukasz przedstawią istotne zmiany w założeniach programu Aktywna tablica. Zaprezentują dwie ścieżki pozyskania dofinansowania oraz szczegółowo omówią warunki, które musi spełnić szkoła, aby uzyskać dodatkowe środki.

Już pod koniec tego tygodnia zaczyna się 3-dniowa Międzynarodowa Konferencja Montessori - 14-16 maja 2021. Jest to jubileuszowa - 10. edycja konferencji, która w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, wyjątkowo przeniosła się do internetu.

Rządowy program Aktywna tablica został powołany w celu rozwijania szkolnej infrastruktury wraz z kompetencjami uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Nowością w tegorocznej edycji programu jest udostępnienie możliwości wnioskowania o zakup pomocy dydaktycznych,...

W trzecim odcinku podcastu Natalia i Bartek opowiedzieli na temat najciekawszych, autorskich produktów, które możecie znaleźć tylko w ofercie educarium.

W drugim odcinku podcastu nasi eksperci podzielili się informacjami, które powinny szczególnie zainteresować dyrektorów szkół, składających w tym roku wniosek o dofinansowanie z MEN w ramach rezerwy 0,4%.

Zastawiasz się, na czym polega dofinansowanie z rezerwy oświatowej 0,4%? Jakie kryteria musi spełniać szkoła, aby ubiegać się o dodatkowe środki na pomoce dydaktyczne? Do kiedy należy przygotować dokumenty i jak spełnić wszystkie wymogi formalne?

To już ostatni rok dofinansowania pracowni przyrodniczych w ramach rezerwy oświatowej 0,4%. Jeżeli Twoja szkoła jeszcze nie skorzystała z subwencji, teraz może złożyć wniosek o dofinansowanie na nowoczesne pomoce do geografii, biologii, chemii i fizyki. Nasi specjaliści przygotowali w tym roku...