KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

20 sierpnia br. opublikowana została informacja na temat nowelizacji programu Aktywna tablica na lata 2021-2024. Zmianie uległy kryteria dla szkół, harmonogram oraz wzory wniosków o dofinansowanie.


 

Program Aktywna tablica dotyczy szkół publicznych i niepublicznych. Z dofinansowania można skorzystać tylko raz. Wyjątkiem są szkoły, które otrzymały wsparcie w latach 2017-2020 na sprzęt multimedialny, bo teraz mogą ubiegać się o dofinansowanie na pomoce dydaktyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. 

 

Po nowelizacji, aby szkoła mogła ubiegać się sprzęt multimedialny musi mieć teraz zapewniony dostęp do internetu na poziomie co najmniej 100 Mb/s (poprzednio było 30 Mb/s). Dopuszczona też została możliwość połączenia wkładu finansowego i rzeczowego. Wkład własny organu prowadzącego został ustalony na poziomie 20% wartości dofinansowania.

 

Wzory wniosków

Przygotowane zostały 4 różne wzory wniosków dla szkół, uwzględniając podział na sprzęt multimedialne i pomoce dydaktyczne.

 

Wnioskując o sprzęt multimedialny szkoła może otrzymać w sumie 17 500 zł na projekt (14 000 zł dofinansowania i 3 500 zł wkładu własnego).

 Wnioskując o pomoce dydaktyczne SPE szkoła może otrzymać aż 43 750 zł na projekt (35 000 zł dofinansowania i 8 750 zł wkładu własnego).

 

Pobierz wzór wniosku dla Twojej szkoły  Wnioski

 

Harmonogram

Aktualny harmonogram pozostawia szkołom zaledwie kilka dni na wypełnienie i złożenie wniosku do organu prowadzącego.

4 września - termin składania wniosków dla szkół

28 września - termin rozpatrywania wniosków

31 września - termin przekazania środków finansowanych organom prowadzącym szkoły

 

Więcej informacji na temat programu Aktywna tablica znajdziesz na dedykowanej stronie aktywnatablica.educarium.pl

 

Skontaktuj się z nami 

Jeżeli masz wątpliwości przy wypełnianiu wniosku, skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Zadzwoń: 52 32 47 800 

Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

0
Udostępniono