KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Filcowe ptaki - projekt edukacyjny"[...] ci odlatują, ci zostają. Na łące stoją jak na scenie. Czy też przeżyją, czy dotrwają?" Tak dramatycznie pisała o nich Osiecka. Ich powtarzające się powroty i dalekie podróże fascynują wielu przyrodników, ornitologów. Te, które mieszkają z nami cały rok także fascynują: kolorami, śpiewem, różnorodnością gniazd i innych miejsc lęgowych. Mogą być małe niczym owad lub rozpościerać skrzydła na kilka metrów.

Dziś przekładamy ten wdzięczny temat na projekt edukacyjny. Filcowe ptaki mogą być jego efektem końcowym.

 

Rozpoczęcie projektu może być obserwacją, gdzie i jakie ptaki otaczają naszych uczniów. Dobry atlas jest tu niezbędnym narzędziem obserwacji. Można oczywiście skorzystać także z internetu, gdzie wielu amatorów fotografii pozostawia swoje zdjęcia.

Skupiając się na jednym gatunku możemy zwrócić uwagę na jego niewielkie różnice. Przecież ptaki, tak jak i ludzie, różnią się nieco między sobą np. ilością i rozmieszczeniem plamek koloru na skrzydłach. To tak jak nasze piegi - jedni je mają inni nie, jedni dużo inni mało, a wszyscy to ten sam gatunek: homo sapiens.

Jak wykonać filcowe ptaki? Zobacz naszą propozycję. Wykorzystaliśmy do jej wykonania:

Część 1.

 

Część 2.

 

0
Udostępniono