KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Szablony- wycinanki

Jak przygotować się na zbliżający się sezon świeżych warzyw i owoców? Jak pomóc dzieciom polubić marchewkę? Czy jabłkiem można się napić?
Jedzenie jest jedną z podstawowych rzeczy w naszym życiu. Od niego zależy nasze zdrowie, uroda, siła, koncentracja i wydolność mózgu, serca i wiele innych ważnych funkcji. Jak przekonać Małych Ludzi, że odżywiać się zdrowo można ze smakiem i prosto?

 

W pewnym warszawskim przedszkolu montessoriańskim każdego dnia jedno dziecko, wraz ze swoimi rodzicami, przygotowuje drugie śniadanie- tak jak lubi, z sezonowymi warzywami, owocami, kilkoma rodzajami pieczywa, suszonymi owocami i nasionami, serami, wędlinami. I może trudno w to uwierzyć, ale dzieci zapełniają swoje talerzyki marchewką, rodzynkami i pieczywem wieloziarnistym. Jeden z dyrektorów francuskiej szkoły gastronomicznej, zaproszony przez Adama Gesslera, opowiadał, że francuski system edukacji pozwala dzieciom już od przedszkola poznawać dobre smaki, rozróżniać je, co jest podstawą kształcenia najlepszych kucharzy i prawdziwych smakoszy. Jeśli dziecko nie posmakuje świeżutkiej marchewki, słodkiej i pachnącej, jak ma ją polubić?

 

400-6080 Piramida żywienia- puzzle
Jednak samo smakowanie nie ukształtuje dobrych nawyków żywieniowych. Tu właśnie mamy pole do popisu jako nauczyciele i wychowawcy - doskonałym narzędziem jest piramida żywieniowa. Znajdziesz ją pod wieloma postaciami: do kolorowania, układania, uzupełniania, do powieszenia, w postaci gier. To wspaniałe pomoce, ale może zrobić z dziećmi własną piramidę żywienia? Jak pomóc dzieciom w takim działaniu? Szablony, wycinki z gazet z pewnością przyśpieszą i ułatwią pracę. Uwzględnij także wodę i aktywność fizyczną, jako ważne składniki zdrowia.

Szablony- wycinanki Szablony warzywa- wyklejane kuleczmai krepiny
Twórz także mandale i inne elementy dekoracyjne z motywami owoców i warzyw. Można je tworzyć farbami, klejem i najróżniejszymi sypkimi materiałami jak piasek, nasiona, ścinki papierowe czy materiałowe. Innym ciekawym rozwiązaniem są gry o jedzeniu: stwórzcie własna planszę i poszczególnymi warzywami i owocami, ich podpisami i ciekawymi zadaniami ruchowymi. Niech warzywa i owoce wywołują pozytywne skojarzenia na każdym kroku dziecka, zamiast grymasu niechęci. Zdrowie jest przyjemne!

Szablony owoce i warzywa

W naszych projektach wykorzystaliśmy:
313-1031 Szablony - owoce
313-1032 Szablony – warzywa
300-1040 Papier rysunkowy A4 – 10 kolorów
300-2131 Krepina w rolkach 35 mm - 8 kolorów
400-6080 Puzzle - piramida żywienia
360-2030 Na miejsce, gotowi, start! – gra ruchowa
400-6070 Smacznego! – gra planszowa

0
Udostępniono