KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Zabawa w sklepik szkolny stanowi bardzo praktyczny wstęp do prawdziwego dokonywania zakupów w życiu codziennym. Dzięki tej aktywności dzieci poznają produkty spożywcze oraz różnego rodzaju opakowania. Uczą się wartości pieniądza i jego siły nabywczej. Dodatkowo mali klienci i sprzedawcy szlifują podstawowe umiejętności matematyczne, takie dodawanie, odejmowanie, mnożenie oraz dzielenie.

Potrzebne materiały:

  • puste opakowania po płatkach/suchej żywności
  • zdezynfekowane pojemniki (puste puszki bez ostrych krawędzi, opakowania piankowe do jaj, kartony po mleku i sokach, pudełka po margarynie i jogurtach itp.)
  • zdjęcia żywności
  • plastikowe owoce i warzywa
  • kasa sklepowa (lub skrzynka)
  • pieniądze do gry (Wykorzystaj banknoty oraz monety, aby odrysować odpowiednie wzory na brystolu)
  • papierowe torby na zakupy, stare paragony, fartuchy, zabawkowe wózki sklepowe, mała tablica ogłoszeniowa, reklamy produktów oraz inne rekwizyty w zależności od potrzeb

            drewniany sklepik       drewniana kasa            

                         Sklepik dziecięcy                                            Drewniana kasa z terminalem kart


Zakupowe szaleństwo czas zacząć!

Symulacja zakupów w klasowym sklepiku może być bardzo pomocna dla dzieci! Część z nich ubiera fartuchy i zostaje pracownikami, podczas gdy pozostali uczniowie zajmują się pchaniem wózków sklepowych oraz dokonywaniem zakupu żywności. Możesz umieścić na półkach po dwa lub więcej produktów spożywczych, tak aby dzieci miały możliwość ich dopasowywania i sortowania. Poproś je, aby zadbały o odpowiednie rozmieszczenie żywności na szafkach (góra, środek, dół).

Wywieś reklamy produktów na małej tablicy ogłoszeniowej. Kiedy dzieci skończą robienie zakupów poproś je o policzenie pieniędzy, które będą potrzebne do zapłaty za nabyte produkty. Nie zapomnij o przygotowaniu listy produktów wraz z cenami!

0
Udostępniono