KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Lubiana przez dzieci zabawa pełna jest ruchu oraz logicznego myślenia. Możemy przeprowadzić ją w małej lub dużej grupie dzieci, w przedszkolu a także w szkole.

Wariant 1 - Grupowanie się

Dzieci wędrują sobie swobodnie przez salę. W dowolnym czasie nauczyciel wypowiada cechę, według której dzieci powinny zebrać się w grupki. Np. kolor oczu, ulubiony deser, kolor skarpetek, miesiąc lub dzień urodzenia się (lub znak Zodiaku), kim chcę zostać w przyszłości? itd. Można też podawać na początek dwie przeciwstawne cechy, np. na lewo dzieci z krótkimi włosami - na prawo dzieci z długimi włosami. Jeżeli dzieci potrafią już dobrze przeliczać, można wyniki każdego grupowania notować w tabelkach.

Wariant 2 - Szeregowanie się

W tej zabawie dzieci nie zbierają się w grupy reprezentując określoną cechę, lecz ustawiają się w szeregu według malejącej lub rosnącej jednej określonej cechy. Np. ustawcie się według wieku, wzrostu czy numeru buta.

Wariant 3 - Dla dzieci czytających

Nauczyciel przygotowuje karteczki dla każdego dziecka z krótkim opisem różnych postaci. Dzieci losują karteczkę i wcielają się w określonego bohatera. Teraz nauczyciel może zaproponować dzieciom zabawę w wariancie 1 lub 2, a dzieci uważnie wyczytują potrzebne informacje. Ćwiczenie można przeprowadzić praktycznie w każdych okolicznościach, a pozwala ona doskonalić logiczne myślenie dzieci i umiejętność klasyfikowania.

0
Udostępniono