KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Wspaniała zabawa ruchowa, która uczy logicznego myślenia i układania rytmów.

Do naszej wspaniałej zabawy ruchowej nie będą potrzebne żadne pomoce i materiały! Potrzebne będą dzieci, a im więcej dzieci - tym lepiej!

Zabawa polega na układania rytmów z wykorzystaniem różnych pozycji ciała. Na początek zaczynamy z prostymi rytmami, typu ABAB. Prosimy chętną parę dzieci, aby każde z nich przybrało inną pozę (np. jedno stojącą a drugie siedzącą). Mówimy pozostałej grupie dzieci, iż rozpoczęty został rytm, który należy kontynuować i prosimy pozostałe dzieci, aby układały się za prowadzącą dwójką w odpowiedni szereg.

W miarę postępów dzieci trudność zadań można stopniować:
- dzieci ustawiają się w rytmy ABCABC, ABBABB, AABCCAABBCC, itd.
- dzieci przybierają pozy różniące się między sobą nieznacznie, np. 1). jedno dziecko stoi przodem, inne tyłem; 2). jedno dziecko stoi i podnosi lewą rękę, a drugie stoi i podnosi lewą nogę; 3). jedno dziecko stoi z zamkniętymi oczyma, a drugie stoi z otwartymi oczyma, itd.

Zabawa uczy dzieci logicznego myślenia, ustalania i odtwarzania sekwencji - a przy tym umożliwia im zabawę w formie ruchu.

Zachęcamy Państwa do przysyłania zdjęć
wykonanych podczas zaproponowanej zabawy, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
0
Udostępniono