KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Układanie mozaikowych wzorów to doskonały sposób na rozwój percepcji wzrokowej dziecka, spostrzegawczości oraz logicznego myślenia. Dodatkowo podczas zabawy maluchy rozwijają kreatywne myślenie i ćwiczą małą motorykę. Różne wzory i sposoby układania, pozwalają dobrać mozaikę dopasowaną do poziomu dziecka i jego preferencji.


 

Mozaiki i układanki

Korzystanie z różnego rodzaju mozaik i układanek od wczesnego dzieciństwa wpływa pozytywnie na rozwój percepcji wzrokowej oraz logicznego myślenia u dziecka. Różnorodność produktów z tej kategorii jest tak duża, że każdy rodzic i nauczyciel łatwo dobierze odpowiedni, dostosowany poziomem trudności, liczbą elementów w zestawie oraz motywem kart pracy. W zależności od wybranego produktu elementy można swobodnie układać na planszy, nakładać na siebie, dociskać lub wkręcać, ćwicząc dodatkowo małą motorykę. W ofercie educarium znajdziecie zarówno wzory geometryczne mozaik, korzystnie wpływające na analityczne myślenie i umiejętności matematyczne oraz wzory z obrazkami, które rozwijają dziecięcą kreatywność i pozwalają tworzyć własne kompozycje. 

Magnetyczna mozaika (nr 000-2145) to gwarancja świetnej zabawy na długo - bez obawy o zgubienie jakiegokolwiek elementu. Za pomocą magnetycznego pisaka dziecko przesuwa kolorowe krążki pod przezroczystym pleksi. Układanie wzoru wymaga dużego skupienia i koncentracji na zadaniu, dzięki czemu ukończone dzieło daje maluchom ogrom satysfakcji. Produkt dostępny wyłącznie w educarium.

 


 

 - Geometryczna mozaika (nr 000-1165) ćwiczy nie tylko umiejętności motoryczne, ale też myślenie matematyczne. Odtwarzając wzory z karty lub tworząc własne obrazki, dzieci odkrywają w jaki sposób można łączyć ze sobą poszczególne kształty geometryczne. Zestaw umożliwia jednoczesną pracę dwójki dzieci lub dwóch par. Produkt dostępny wyłącznie w educarium.

 

 

 

- Maxi Coloredo - pastelowe (nr 040-1400) to układanka dedykowana dla młodszych dzieci, przygotowana w uroczych, pastelowych kolorach. Na kartę wzoru wystarczy położyć transparentną podstawkę i od razu można przystąpić do wpinania klipsów, aby odtworzyć obrazek. Zestaw zawiera 12 różnych kart i 56 klipsów. Zadania dostosowane są dla maluchów już od drugiego roku życia, rozwijając ich umiejętności spostrzegania i zdolności manualne. Produkt dostępny wyłącznie w educarium.

 

 

Dodatkowe inspiracje na blogu Pomyslowesmyki.blogspot.com

Zaangażowana mama trójki smyków wybrała dla nich zestaw drewnianych klocków Nikitin, który wyposażony jest w 16 kolorowych sześcianów oraz w dwie książeczki, zawierających aż 125 różnych wzorów. Taka pomoc zapewniła nie tylko doskonałe ćwiczenie percepcji wzrokowej, ale także zagwarantowała na długo świetną zabawę.

Dziecko podczas swobodnej zabawy może stricte odtwarzać wzory umieszczone na stronach książeczki lub przejść do trochę trudniejszego poziomu i starać się zapamiętać wzór, a następnie ułożyć go z pamięci.

Zachęcamy do przeczytania całego wpisu:

⇒ Nikitin - klocki mozaika od EDUCARIUM

0
Udostępniono