KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Dzieci uwielbiają tworzyć bajeczne konstrukcje oraz zmyślne kształty z figur, klocków i innych elementów. Proste kształty w mgnieniu oka zamieniają się w barwne mosty, domy i wieże. A gdyby tak klocki posiadały dodatkową magnetyczną funkcjonalność, która pozwoli na swobodne rozmieszczenie i dopasowanie elementów? To gwarancja fantastycznej zabawy, a przy okazji także nauki podstaw geometrii.


 

Magnetyczne kształty konstrukcyjne (065-1721)

Jeden drobny szczegół może sprawić, że tradycyjne z pozoru układanki umożliwią wykonanie niesamowitych kreatywnych konstrukcji. Magnetyczne kształty konstrukcyjne to kolorowe elementy z wtopionymi w krawędzie magnesami - dzięki nim dzieci mogą stworzyć bajeczne i trwałe figury i wzory 2D oraz 3D. Kwiatek, domek, statek kosmiczny, samolot... Kreatywność naszych podopiecznych nie zna granic, dlatego te różnokolorowe magnetyczne elementy tak bardzo im się podobają.

 

 

Klocki są dostępne w wielu kształtach i można łączyć ze sobą z wielu stron i kątów. Bawiąc się w odkrywanie nowych możliwości, dzieci przy okazji uczą się podstaw geometrii - a nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę!

 

 

W pudełku znajduje się aż 46 solidnych plastikowych klocków w 6 kształtach i 6 kolorach.

 

Recenzja  na blogu Kreatywniewdomu.pl

Ewelina, autorka bloga Kreatywnie w domu, mama czwórki dzieci, miała już okazję sprawdzić Magnetyczne kształty konstrukcyjne w praktyce - zdecydowanie przypadły do gustu dzieciom w różnym wieku:

Klocki te to znakomity sposób na przemycenie dziecku nauki geometrii przez zabawę. Konstruowanie tych samych figur z klocków o różnych kształtach, porównywanie, opisywanie i nazywanie kształtów, odwzorowywanie układów, sortowanie... możliwości zabawy jest wiele.

Zachęcamy do odwiedzenia bloga:

Magnetyczne kształty konstrukcyjne, czyli geometria dla przedszkolaka

0
Udostępniono