KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Gra na instrumentach od najmłodszych lat wspiera wszechstronny rozwój dziecka. Dzieci uczą się przede wszystkim poczucia rytmu. Mówi się, że neurony osób uczących się w dzieciństwie gry na instrumencie wykazują silniejsze właściwości łączenia prawej półkuli z lewą. Generalnie muzyka stymuluje proces wzrostu i rozwoju właściwie wszystkich części mózgu.

Warto również wspomnieć, że niemowlaki oraz przedszkolaki uczęszczające na zajęcia muzyczne szybko uczą się pracy w grupie oraz lepszego wyrażania własnej osobowości. W związku z tym przygotowaliśmy dzisiaj pomysł na stworzenie własnego zestawu bębnów, który z pewnością urozmaici przeprowadzane zajęcia oraz zapewni dzieciom mnóstwo frajdy!

Budujemy kreatywne bębny

Bongosy to instrument składający się z dwóch połączonych ze sobą bębenków. Ich korpusy charakteryzują się jednakową wysokością oraz odmiennymi średnicami. Aby wykonać zestaw bębnów połącz ze sobą dwie pokrywki od okrągłych pojemników po płatkach owsianych przy pomocy mocnej taśmy klejącej. Następnie przymocuj do siebie dwa pojemniki. Przekaż instrument dziecku. Poproś je, aby usiadło z bongosami na podłodze i wykorzystując swoje dłonie wybiło rytm. Każde dziecko powinno otrzymać możliwość stworzenia swojego własnego bitu.

Pojemniki po płatkach dostępne są w różnych rozmiarach. Przygotuj duże i małe zestawy bongosów, następnie zachęć dzieci, aby wsłuchały się w różnice w wydawanych dźwiękach. Możesz również zbudować zestawy składające się z dwóch pojemników w różnych rozmiarach.

Bongosy do gry na bębnach

0
Udostępniono