KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Właściwe utrzymywanie równowagi i koordynacja ruchowa są bardzo ważnymi zdolnościami już od najmłodszych lat. Pozwalają na lepszą stabilizację całego ciała oraz unikanie niekontrolowanych zachwiań i upadków. Istnieje wiele pomocy dydaktycznych oraz aktywności, które pomagają w lepszym panowaniu nad własnym ciałem.

Dziś przygotowaliśmy dla Was ciekawą zabawę polegającą na przechodzeniu przez most. Jak wiadomo dzieci chętnie i w łatwy sposób uczą się nowych umiejętności, gdy przyswajanie wiedzy jest połączone z pozytywnymi emocjami. Nauka poprzez zabawę sprawdzi się również w tym przypadku.

Budujemy most

Zadanie polega na zbudowaniu mostu z rozłożonych kartonów lub dużych plakatów. Ułóż elementy składowe na ziemi i sklej je ze sobą przy pomocy taśmy klejącej. Dodatkowo w kilku miejscach przyklej konstrukcję bezpośrednio do podłoża, aby most stał stabilnie w wyznaczonym miejscu. Wytycz trasę dookoła klasy. Zadbaj o jej różnorodność.

Most zbudowany - pora na zabawę!

Poproś dzieci, aby ustawiły się na moście jedno za drugim. W momencie włączenia muzyki dzieci zaczynają chodzić po moście po wyznaczonej trasie. Kiedy muzyka przestaje grać, powinny one zatrzymać się w miejscu i nie mogą spaść z mostu. Dziecko, które najdłużej się na nim utrzyma – wygrywa!              

                   Modułowy trening równowagi - zestaw zaawansowany 360-1432        Modułowy trening równowagi - zestaw startowy 360-1430

0
Udostępniono