KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Przedszkolna olimpiada to wspaniałe zawody lekkoatletyczne dla najmłodszych. Każdy będzie się świetnie bawił i każdy wygrywa! Poniżej znajdują się wszystkie zasady oraz przebieg tego pełnego sukcesów dnia olimpijskiego.

Organizacja

Podziel boisko/plac zabaw na siedem części (stacji). W obrębie wyznaczonej przestrzeni będą rozgrywane wybrane dyscypliny sportowe. (poniżej znajdziesz opis każdej z nich). Na każdej stacji powinna znaleźć się jedna osoba dorosła, która będzie odpowiedzialna za koordynację przebiegu konkurencji.

Uczniowie zostaną podzieleni na małe grupy (od 5 do 10 dzieci). Każda z grup powinna mieć przydzieloną jedną osobę dorosłą (trenera). Osoba ta będzie przemieszczać się ze swoją grupą od stacji do stacji.

Każda grupa dzieci rozpoczyna określone aktywności na różnych stacjach i zmienia się co pięć do piętnastu minut. (Twoim obowiązkiem jest kontrolowanie czasu przebiegu każdej z konkurencji). Wykorzystując metodę rotacji wszystkie dzieci rozpoczynają w tym samym czasie i kończą zabawę o tej samej porze. Bez zbędnego czekania!

Dodatkowa pomoc

Do sprawnego i udanego przebiegu przedszkolnej olimpiady będzie potrzebne dodatkowe wsparcie. Jeśli nie dysponujesz odpowiednio dużym zespołem organizacyjnym, zapytaj rodziców o możliwość pomocy w przygotowaniu wydarzenia. Na pewno znajdą się osoby, które z chęcią wesprą zaplanowane działania.

Nagrody

Wszystkie dzieci powinny dostać nagrodę na każdej ze stacji. Zawodnicy mogą otrzymywać na każdej z nich specjalne kokardki. Mogą mieć również na starcie przyczepiane laminowane kartki (13x18 cm). W ich obrębie na każdej stacji dziecku zostanie przyklejona naklejka na znak zaliczenia kolejnej konkurencji. Wykaż się kreatywnością przy nagrodach!

Podsumowanie

Na koniec pasjonujących zmagań sportowych w ramach przedszkolnej olimpiady zaplanuj piknik. Po całym poranku pełnym fizycznych aktywności oraz pikniku na świeżym powietrzu każdy prawdopodobnie będzie gotowy, aby udać się na zasłużony odpoczynek.

Przygotowania (z odpowiednim wyprzedzeniem)

Całe wydarzenie zaplanuj na piątek. Cztery poprzedzające dni wykorzystaj na trening olimpijski. Poinformuj dzieci jakie umiejętności będą niezbędne do skutecznego uczestnictwa w danej dyscyplinie.
Uwaga: Podczas treningów zamiast jajka wykorzystaj piłkę golfową w konkurencji "wyścig z jajkiem na łyżce" oraz zwykłą piłkę w "rzut balonem z wodą".

Siedem konkurencji olimpijskich (stacji)

  1. Bieg na 20 metrów: Oczywiście dystans może być nieco krótszy. Celem jest po prostu wyścig biegowy.
  2. Rzut frisbee: Każde dziecko ma za zadanie rzucić dyskiem najdalej jak potrafi.
  3. Skok w dal: Narysuj na chodniku system miar. Za pomocą kredy oznacz odległość na jaką skoczyło każde dziecko.
  4. Wyścig na trzech kołach: Wyznacz trasę po której dzieci będą poruszały się rowerem trójkołowym. Dodatkowo dobrą zabawę podkreśli udekorowanie roweru przy pomocy krepy.
  5. Wyścig z jajkiem na łyżce: Każde dziecko biegnie z jednego punktu do drugiego trzymając w tym samym czasie jajko na łyżce. (Zaplanuj trasę w miejscu, w którym rozbite jajka nie będą stanowiły problemu.)
  6. Rzut balonem z wodą: Dzieci rzucają balony z wodą w wyznaczony cel. Dzieci nie powinny rzucać balonami w siebie nawzajem.
  7. Wyścig tyłem: Dystans powinien być krótki, bez żadnych barier i obiektów na które mógłby wpaść któryś z uczestników.
0
Udostępniono