KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Jakie tajemnice kryje w sobie jajko? Bez inkubatora możesz teraz pokazać dziecku dzień po dniu kolejne etapy rozwoju kurczęcia. Zestaw sprawdzi się zarówno w domowej edukacji, jak w i szkole w czasie zajęć przyrodniczych.


 

Jak rozwija się kurczak w jajku?

Jak zobaczyć i wyjaśnić dziecku rozwój kurczaczka w jajku? Najlepiej skorzystać z naszego 21-elementowego zestawu, w którym dzień po dniu zaprezentowano kolejne stadia rozwoju.

W pudełku jajka ustawione są w trzech rzędach na specjalnej podstawce. Z zewnątrz wszystkie wyglądają tak samo, ale po otwarciu skorupki widać kolorowy przekrój wraz numerkiem identyfikującym dzień rozwoju kurczęcia. Częścią zestawu jest także instrukcja wraz z informacjami na temat obserwowanego cyklu oraz kartami pracy do kopiowania.

Przyrodnicze tajemnice najbardziej fascynują dzieci, dlatego zabawę najlepiej rozłożyć w czasie. Każdego dnia otwierana jest tylko jedna skorupka i omawiany jest tylko ten jeden etap. W ten sposób z każdym kolejnym dniem ciekawość i zaangażowanie w domową naukę będzie wzrastać, odpowiadając jednocześnie naturalnemu cyklowi rozwoju małej kurki.

 

Cykl inkubacji kurczęcia (420-1100)

 

Zobacz produkt na blogu Karolowamama.blogspot.pl

Mama dwójki ciekawskich synków wybiera do testów produkty, które pozwalają rozwijać ich przyrodnicze zainteresowania. Nic dziwnego, że zestaw prezentujący rozwój kurczaczka w jajku tak bardzo im się spodobał.

Taki zestaw daje mnóstwo możliwości. Można tworzyć do niego liczne karty z ćwiczeniami, można codziennie otwierać i obserwować jedno jajko przy okazji ćwicząc naszą systematyczność, można liczyć...ale przede wszystkim świetnie się bawić zaspokajając naszą wrodzoną ciekawość.

Zachęcamy do przeczytania całego wpisu na blogu:

⇒ Cykl inkubacji kurczęcia - Educarium

0
Udostępniono