KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Rozpoznawanie emocji jest jedną z kluczowych umiejętności społecznych. Dzieciom nie zawsze przychodzi to jednak łatwo, dlatego tak ważne są ćwiczenia już od najmłodszych lat. Warto to przy tym skorzystać z właściwych pomocy dydaktycznych, które zmienią naukę w świetną zabawę.


 

Rozpoznawanie stanów emocjonalnych

Dzieciom nie zawsze przychodzi łatwo definiowanie własnych emocji, czy prawidłowe rozpoznawanie ich u innych. Dlatego od najmłodszych lat warto rozwijać te umiejętności przy różnych okazjach. Ćwiczenia zawsze warto połączyć z dobrą zabawą, która w pełni zaangażuje dziecko i zachęci do skupienia na zadaniu.

W ofercie educarium przygotowaliśmy wiele pomocy dydaktycznych do rozpoznawania stanów emocjonalnych. Historyjki, piłeczki, kostki, pieczątki, lalki i gry - łatwo znaleźć produkt, który spodoba się akurat Waszemu dziecku. Wśród nich są także kolorowe lusterka i karty ze zdjęciami, które zwróciły uwagę naszych zaprzyjaźnionych nauczycielek ze szkoły specjalnej.

Wyróżnione lusterka są nietypowe, ponieważ na odwrocie każdego z nich (w zestawie jest 6 sztuk) znajduje się fotografia dziecka. Każde zdjęcie prezentuje inne emocje - rówieśnicy okazują szczęście, smutek, strach, dumę, złość i onieśmielenie. Pod zdjęciem jest podpis po angielsku, dla chętnych jest więc możliwość dodatkowego ćwiczenia słówek. Duże lusterka sprawdzą się podczas zabawy w odkrywanie własnych emocji i naśladowanie min z fotografii na odwrocie. 

Ćwiczenia warto uzupełnić kartami pracy do rozpoznawania stanów emocjonalnych na podstawie wyrazu twarzy. W zestawie znajdują się dwa rodzaje dwustronnych kart - na jednych widać pojedyncze osoby, a na drugim ukazane są różne scenki z życia codziennego. Dziecko ma za zadanie określić jakie się czuje w tej chwili dana osoba lub jakie uczucia towarzyszą ludziom w danej sytuacji. Na odwrocie każdej karty znajduje się emotikon, który w graficzny sposób prezentuje daną emocję. Zestaw zawiera aż 96 kart.

Lusterka emocji (070-9019) i karty do rozpoznawania emocji (800-1940)

 

Zobacz produkty w użyciu na blogu Specjalni.pl

Lusterka i karty emocji zostały wybrane przez nauczycielkę, która na co dzień pracuje z uczniami szkoły specjalnej. Kolorowe pomoce znalazły zastosowanie jako trening umiejętności społecznych.

Dzieci uwielbiają pokazywać swoje emocje i wzajemnie je odgadywać, a z wykorzystaniem tak kolorowych i atrakcyjnych pomocy będą to robić jeszcze częściej.

Zachęcamy do przeczytania całego wpisu na blogu:

⇒ Trening umiejętności społecznych z wykorzystaniem lusterek emocji

0
Udostępniono