KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Atrakcyjne pomoce dydaktyczne sprawiają, że lekcje matematyki mogą być bardziej angażujące dla uczniów. Łatwiej jest dzieciom zapamiętać poszczególne własności figur, gdy mogą sami je zbudować, zmierzyć i porównać ze sobą.

 

Paski Geo Strips

Doskonałym wsparciem do zajęć z geometrii są paski Geo Strips, które pozwalają dodać dynamiki nawet prostym ćwiczeniom. W jednym komplecie znajduje się kilkadziesiąt trzykolorowych pasków o 9 różnych długościach ze starannie wykonanym dziurkowaniem oraz zestawem zatyczek do łatwego ich łączenia.

Przygotowana instrukcja zawiera aż 11 gotowych kart pracy z propozycjami ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Przy wsparciu pasków uczniowie poznają kąty i uczą się dokonywać na nich niezbędnych obliczeń, odkrywają własności trójkątów, czworoboków i wielokątów, a nawet dowiadują się jak wyprowadzać wzory matematyczne.

 

Geo Strips (150-4120) TUTAJ

 

Recenzja na blogu Specjalni.pl

Blogerka skorzystała z pasków Geo Strips w trakcie zajęć z matematyki w swojej klasie, uczniowie chętnie konstruowali figury, spinając poszczególne elementy w określony sposób.

Paski Geo Strips umożliwiają przeprowadzenie wielu atrakcyjnych ćwiczeń z zakresu geometrii: badanie kątów, własności figur (czworokątów i wielokątów). Dlatego na lekcji matematyki w klasie 6, uczniowie konstruowali kąty oraz figury geometryczne odpowiednio je nazywając i mierząc ich miarę.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji na blogu:

⇒ PASKI GEO STRIPS DO KONSTRUOWANIA FIGUR

0
Udostępniono