KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Woda - pierwsze eksperymenty 400-5055Znamy ją od kołyski, towarzyszy nam od początku istnienia człowieka. Jest wokół nas, a nawet w nas i to w dość dużym stopniu. Poznawanie jej jest nie tylko zadaniem z fizyki, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą, która daje wiele możliwości eksperymentowania. „Woda – pierwsze eksperymenty” to seria narzędzi zaprojektowanych specjalnie dla najmłodszych, którzy choć nie potrafią jeszcze czytać, mogą uczyć się poprzez zabawę i eksperymenty z podstawowymi prawami nauki. Narzędzia te dają coś więcej niż podstawową wiedzę. Najmłodsze dzieci mogą spróbować swoich sił w podążaniu za instrukcjami i rozwijać umiejętność samodzielnej pracy.

 

Cykle wody - fotografie 400-5060
Woda to substancja, przy pracy z którą łatwo narobić kałuż. Przed rozpoczęciem zabawy dobrze jest więc przygotować dla dziecka miejsce tak, aby nie mogło oblać wodą mebli. Oczywiście jednak najlepiej bawić się nią na świeżym powietrzu, gdzie znika dodatkowy stres, że zrobi się jakieś szkody lub za bardzo rozchlapie. Instrukcja zawiera wiele eksperymentów możliwych z wykorzystaniem narzędzi niniejszego zestawu. Można je wykonywać w dowolnej kolejności. Jeśli jednak dziecko używa zestawu po raz pierwszy, radzimy, aby wykonało eksperymenty zgodnie z ich kolejnością w książeczce, aż zaznajomi się z każdym z elementów zestawu.

Woda - pierwsze eksperymenty 400-5055
Woda – Pierwsze Eksperymenty 400-5055

Aktywności przedstawione są w książeczce za pomocą zdjęć ilustrujących eksperymenty, które dziecko w łatwy sposób może zidentyfikować. Do każdego eksperymentu dołączone jest zdjęcie narzędzi potrzebnych do jego wykonania. Czasem trzeba też sięgnąć po przedmioty spoza zestawu, ale zawsze są to takie, które łatwo można znaleźć w każdym domu. Do odkodowania poleceń obrazkowych czasem będzie potrzebna znajomość liczb, który pokazuje kolejność kroków. Strzałki pokazują kierunek, w którym należy szukać kolejnego kroku do wykonania eksperymentu.

Komiksowe postacie nawiązują do kolejnych czynności eksperymentów i pomagają najmłodszym wyobrazić sobie oraz lepiej zrozumieć „naukę” poprzez łączenie jej ze poznanymi doświadczeniami codziennego życia. Rysunki pokazują również dziecięce reakcje na kolejne kroki eksperymentu. Jeśli mamy wątpliwości, czego dotyczy dany eksperyment, pomogą w ich zrozumieniu narysowane schematy tych zasad. Największym jednak atutem jest to, że nie trzeba dla najmłodszych nazywać poszczególnych praw fizyki, lecza samo doświadczenie jest bazą dla przyszłego doprecyzowania danej zasady i nazwania zjawiska.

Zasady naukowe przedstawione w eksperymentach to: napięcie powierzchniowe, pływalność oraz równowaga, wyporność i gęstość wody, ciśnienie powietrza, wody i ich wzajemny wpływ. Jeśli chcesz pomóc zrozumieć jak pływa łódź, w jaki sposób zanurza i wynurza się łódź podwodna oraz działanie syfonów i podnośników hydraulicznych, to ten zestaw będzie wspaniałym rozwiązaniem na wiele godzin odkryć i wybornej zabawy.

0
Udostępniono