KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Rządowy program Aktywna tablica został powołany w celu rozwijania szkolnej infrastruktury wraz z kompetencjami uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Nowością w tegorocznej edycji programu jest udostępnienie możliwości wnioskowania o zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu i narzędzi do terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W artykule wyjaśniamy, które szkoły mogą skorzystać z tych dodatkowych funduszy.


 

Zasady dofinansowania z Aktywnej tablicy na pomoce SPE

Z dofinansowania na pomoce dydaktyczne do terapii mogą skorzystać wszystkie szkoły podstawowe, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - niezależnie od tego, czy brały udział w pierwszej edycji programu Aktywna tablica. Wnioski do MEN mogą także składać specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze dla dzieci niewidomych lub słabowidzących.

 

Przedmiotem dofinansowania mogą być:

• pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii,

• specjalistyczne oprogramowanie do pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii,

• komputer stacjonarny lub laptop, jeżeli jest on niezbędny do terapii.

 

Rozporządzenie określa wymagany wkład własny, który ustalony został na poziomie 20% wartości dofinansowania. Może mieć on formę finansową lub rzeczową.

Wartość projektu dla szkoły może w sumie wynosić aż 43 750 zł (35 000 zł budżet państwa i 8 750 zł organ prowadzący).

 

W kolejnych tiretach rozporządzenia określono specjalne potrzeby edukacyjne lub zaburzenia rozwojowe:

• dyskalkulia, dysleksja, dysortografia,

• ADHD, ADD, autyzm,

• ACC,

• terapia logopedyczna i psychologiczna.

 

Dla każdego z powyższych punktów przygotowaliśmy eduPakiety terapeutyczne, które odpowiadają na potrzeby uczniów i terapeutów. eduPakiety dostarczane są z kompletną obudową metodyczną, w której terapeuta znajdzie przyporządkowanie poszczególnych pomocy do obszaru ćwiczonych umiejętności oraz 3-5 pomysłów użycia każdego z produktów w pakiecie.

 

Zasady dofinansowania z Aktywnej tablicy na multimedia

Szkoły, w których nie uczą się uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą wnioskować o dofinansowanie na sprzęt multimedialny. Kwota dofinansowania w tym wariancie, to maksymalnie 17 500 zł (14 000 zł budżet państwa i 3 500 zł organ prowadzący). Realizując cel programu, proponujemy zestawy z monitorami interaktywnymi wraz z oprogramowaniem dla klasopracowni przyrodniczych. Różne warianty dostępne są w ramach eduPakietów multimedialnych.

 

 

Skontaktuj się z nami

Więcej szczegółów na temat programu Aktywna tablica wraz z dokumentem rozporządzenia oraz eduPakietami można znaleźć na stronie: https://aktywnatablica.educarium.pl/ 

Zachęcamy też do bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami rozwiązań edukacyjnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 52 32 47 800

0
Udostępniono