KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Matematyka

Matematyka ma to do siebie, że można ją zintegrować z wieloma innymi naukami. By przywrócić jeszcze na chwilę wakacyjny nastrój, można przywołać poznane przez uczniów miejsca, przedmioty, osoby. Poniżej kilka propozycji do stworzenia własnej karty pracy, dostosowanej do Twojej klasy.

Jak rozwijać wiele różnych funkcji poznawczych dziecka, potrzebnych do nauki matematyki, za pomocą jednego pudełka? Do tego wykorzystać w nauce najnowsze wynalazki techniczne dla większej motywacji do pracy i nauki? Mamy na to sposób. Zna go już wielu pedagogów, a Ty?

Porównywanie, dodawanie, odejmowanie, liczenie średniej, ćwiczenie systematyczności, logiczne myślenie w połączeniu z obserwacją przyrody, oto niektóre możliwości wykorzystania procesu tworzenia kalendarza opadów.

Dron to słowo, z którym już trochę się osłuchaliśmy. Kojarzy się zazwyczaj z latającym urządzeniami różnej maści - zabawkowymi, wojskowymi - sterowanymi cudeńkami techniki. Jednak słowo to, poza angielskim kuzynem drone, ma także greckie pochodzenie. Dron w starożytnej Grecji oznaczał ścianę. Od...

Dwie gry na zasadzie domina będą doskonałą zabawą. Poprzez dokładanie kartoników dzieci utrwalą znajomość zapisywania dat cyframi arabskimi lub rzymskimi. Wystarczy pobrać załączony plik i wydrukować ukladanki na grubym brystolu. Ponieważ przygotowaliśmy dla Państwa dwie różne gry, dobrze będzie...

Zagrajcie w klasie w niecodzienne memory. Utrwalanie zapisu liczb za pomocą cyfr rzymskich w czasie tak emocjonującej gry będzie prawdziwą przyjemnością. Pobierz gotowe kartoniki w dwóch zakresach liczbowych: od 1 do 20, od 20 do 100.

Atrakcyjny zestaw kart pracy pozwala utrwalić szereg liczbowy do 20.

Kwadraty magiczne i półmagiczne są doskonałym ćwiczeniem rachunkowym.