KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Recenzje użytkowników

Jakie tajemnice kryje w sobie jajko? Bez inkubatora możesz teraz pokazać dziecku dzień po dniu kolejne etapy rozwoju kurczęcia. Zestaw sprawdzi się zarówno w domowej edukacji, jak w i szkole w czasie zajęć przyrodniczych.

Rozpoznawanie emocji jest jedną z kluczowych umiejętności społecznych. Dzieciom nie zawsze przychodzi to jednak łatwo, dlatego tak ważne są ćwiczenia już od najmłodszych lat. Warto to przy tym skorzystać z właściwych pomocy dydaktycznych, które zmienią naukę w świetną zabawę.

Kształtowanie umiejętności kodowania od najmłodszych lat ułatwia późniejszą naukę matematyki, logicznego myślenia, a nawet czytania. Wybierając właściwe pomoce możemy w prosty sposób zaszczepić w dzieciach bakcyla do programowania.

Czasami proste pomoce dydaktyczne pozwalają na znacznie więcej zastosowań niż zaawansowane zestawy. Multiklocki można wykorzystywać na każdym etapie edukacji w trakcie zajęć matematycznych, ale także z powodzeniem używane są podczas ćwiczeń terapeutycznych.

Rozwiń wyobraźnię przestrzenną dziecka. Wieloelementowe zestawy do budowania szkieletów brył zapewnią nie tylko kreatywną zabawę, ale także ułatwią starszym uczniom opanowanie zasad geometrii, zrozumienia różnic i własności poszczególnych brył przestrzennych.

Gry zręcznościowe to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci. Proste zasady powodują, że nawet najmłodsi chętnie spróbują swoich sił. Pociągając w odpowiedni sposób za sznurki maluchy ćwiczą koncentrację i koordynację ruchową, a przy tym świetnie się bawią.

Kolorowe symbole Montessori ułatwiają naukę gramatyki. Zaprzyjaźniona blogerka wybrała dwa zestawy symboli, które wykorzystała podczas lekcji w swojej szkole. Sprawdź, jakie warianty nauki zaproponowała swoim uczniom.