KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Kształtowanie umiejętności kodowania od najmłodszych lat ułatwia późniejszą naukę matematyki, logicznego myślenia, a nawet czytania. Wybierając właściwe pomoce możemy w prosty sposób zaszczepić w dzieciach bakcyla do programowania.


 

Nauka kodowania od najmłodszych lat

Zestaw pierwszych kodowanych ścieżek łagodnie wprowadza dzieci w świat analitycznego myślenia. Kolorowe elementy, urocze rysunki zwierząt i ciekawe zadania zachęcają do częstej zabawy.

Gracz otrzymuje transparentną kratkę, pod którą umieszcza wybraną planszę. Następnie losuje pasek z zadaniem do wykonania i umieszcza kolejne klocki na kratce tak, aby dotrzeć do celu. Zadania podzielone są na 2 poziomy trudności w zależności od liczby kroków (6 lub 9) z możliwością samodzielnego sprawdzenia poprawności wykonania.

Prosta mechanika gry powoduje, że już trzyletnie dzieci mogą próbować swoich sił. Nauka logicznego myślenia od najmłodszych lat ułatwi im zdobywanie umiejętności matematycznych na kolejnych etapach edukacji. 

W skład zestawu wchodzą 2 transparentne kratki, 6 kolorowych plansz, 24 paski z zadaniami, 26 klocków do układania i przewodnik dla nauczyciela.

 

Zestaw pierwszych kodowanych ścieżek (950-9401)

 

Recenzja na blogu Atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl

Do współpracy z educarium zaprosiliśmy kolejnego zaangażowanego rodzica, który na blogu opisuje ciekawe pomysły na spędzanie czasu z dziećmi. Razem ze swoją trójką pociech pan Michał przetestował grę do nauki kodowania.

O tym, że nauka logicznego myślenia i kodowania powinna być obowiązkowa już od najmłodszych lat nie trzeba nikogo chyba przekonywać. (...) Dlatego warto pomóc naszym dzieciom w rozwoju tych kompetencji, które na pewno się przydadzą w przyszłości.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji na blogu:

⇒ Zestaw pierwszych kodowanych ścieżek - Educarium

0
Udostępniono