KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Czasami proste pomoce dydaktyczne pozwalają na znacznie więcej zastosowań niż zaawansowane zestawy. Multiklocki można wykorzystywać na każdym etapie edukacji w trakcie zajęć matematycznych, ale także z powodzeniem używane są podczas ćwiczeń terapeutycznych.

 

Kolorowe multiklocki

Multiklocki to niezwykle popularny zestaw sześcianów, które można łączyć ze sobą z każdego boku - tworząc barwne, przestrzenne konstrukcje. Wystarczy lekko docisnąć, aby zacząć budować intrygujące projekty.

Klocki sprawdzą się jako liczmany podczas wielu zajęć matematycznych i logicznych. Dzieciom łatwiej jest zrozumieć zasady geometrii, czy rozwiązywać zadania arytmetyczne, gdy mogą uczyć się na konkrecie, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Zestaw sprawdza się dla uczniów w każdym wieku.

Wszystkie elementy wyróżniają się jakością wykonania, łatwo je ze sobą złączyć oraz rozdzielić.

W sklepie educarium dostępne są zestawy o różnej liczbie elementów - od 100 do 1000 sztuk! Jest nawet zestaw magnetyczny do demonstracji zadań na tablicy. Zobacz więcej: https://sklep.educarium.pl/produkty,2?search=Multiklocki 

Multiklocki 17 mm - 4 kolory - 100 sztuk w pudełku (100-1070)

 

Recenzja na blogu Pomyslowesmyki.blogspot.com

Wygląda na to, że klocki zdały egzamin! Dzieci świetnie się bawiły podczas wielu różnych zadań, rozwijających ich percepcje i umiejętności matematyczne. 

(...) możemy śmiało wykorzystać klocki do tworzenia zbiorów, układania sekwencji lub do ćwiczeń segregowania. Możemy pokusić się też o więcej i stworzyć proste karty do rozwijania percepcji wzrokowej.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji na blogu:

⇒ Multiklocki - ogrom możliwości matematycznych i nie tylko

0
Udostępniono