KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Wykorzystaj stare zużyte kredki woskowe, aby stworzyć nowe. Dzieci z pewnością pokochają korzystanie z nowych kredek. To również doskonały sposób na ponowne zużycie takich, które zazwyczaj kończą w śmietniku. Dzieje się często tak, ponieważ nie mamy pomysłu w jaki sposób możemy je ponownie wykorzystać.

Etapy wytapiania nowych kredek woskowych

  1. Najpierw zbieramy stare kredki woskowe i usuwamy z nich papier.

    kredki woskowe maxi
  2. Następnie należy je roztopić. W tej sytuacji świetnie sprawdzą się foremki do muffinów. Wyłóż przegrody folią tak, aby foremka nie została na stałe pokryta roztopionymi kredkami (rozgrzana parafina przykleja się do metalowych powierzchni). Możesz roztopić wiele różnych kolorów na raz - jeśli korzystasz z foremki do muffinów. Alternatywnie sprawdzi się również stary podwójny garnek.


  3. Przelej roztopione kredki do pojemników na kostki lodu. Przygotuj jednolite kolory lub ułóż warstwami różne barwy uzyskując efekt tęczy. Decydując się na warstwowe ułożenie kolorów poczekaj kilka minut, aby płynna substancja zdążyła zastygnąć zanim dodasz kolejny z nich. Możesz także wlać roztopioną parafinę do plastikowych foremek po cukierkach i otrzymać numery, kształty itp. W taki sposób uzyskasz bardziej wyszukane kredki świecowe.

Gotowe! Możesz teraz wykorzystać nowo otrzymane produkty do dalszych plastycznych inspiracji. Popuść wodze fantazji, wykaż się kreatywnością i nadaj zużytym kredkom drugie życie!

Zachęcamy również do sprawdzenia gotowych zestawów kredek woskowych (świecowych) w naszym sklepie internetowym.

kredki woskowe lakeshore     

0
Udostępniono