KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Zabawa loteryjką przeznaczona jest dla dzieci, które znają już wszystkie litery i rozpoczynają przygodę z czytaniem. Dzieci nieczytające mogą podjąć się zabawy z loteryjką wtedy, gdy wyrazy z loteryjki były wcześniej prezentowane, omawiane i czytanie wspólnie globalnie.

Zapraszamy do pobrania gotowych plansz do gry z nazwami 16 zwierząt.

Jest kilka sposobów pracy z loteryjką:

  • Każde dziecko otrzymuje planszę i żetony (mogą to być np. fasolki, kamyczki, guziki). Nauczyciel lub inne dziecko czyta wyrazy z listy. Dziecko, które rozpozna wyraz na swoje planszy kładzie żeton na tym wyrazie. To dziecko, które jako pierwsz ułoży cztery żetony w pionie, poziomie lub na ukos, woła BINGO! i wygrywa rundę.

bingo loteryjka zdjęcie

  • Oprócz plansz dla dzieci przygotowuje się pojedyncze kartoniki z wyrazami. Dzieci odkrywają kolejno kartoniki i przykrywają pola na swojej planszy. Ponownie to dziecko, które jako pierwsze zakryje cztery pola w pionie, poziomie lub na ukos, woła BINGO! i wygrywa rundę.

bingo loteryjka zdjęcie 2

 

Aby zachęcić Państwa do wypróbowania zabawy, zamieszczamy poniżej gotowe plansze do gry w loteryjkę. Na pięciu planszach zamieściliśmy 16 nazw zwierząt (wyrazy jedno- lub dwusylabowe) w różnych położeniach. Wystarczy wydrukować planszę dla dzieci i zalaminować. W zależności od wariantu gry, potrzebny będzie jeszcze komplet kartoników (wystarczy pociąć jedną planszę) lub żetony dla dzieci.

Loteryjka bingo - czytanie globalne ze zwierzętami


Dla tych z Państwa, którzy chcą wykonać własne loteryjki bingo, zamieszczamy plik w Wordzie do pobrania i samodzielnego wypełnienia:

Loteryjka bingo - plansza 16-polowa

0
Udostępniono