KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud” w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy

We wtorek 7 lutego 2012, w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej, odbył się I Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”, którego zasadniczym celem jest popularyzacja języka angielskiego wśród przedszkolaków.

Organizatorzy wypełnili niewykorzystaną przez inne placówki przedszkolne lukę i zorganizowali przegląd anglojęzycznej poezji dziecięcej, w którym udział wymaga od dzieci i nauczycieli dużego nakładu pracy i zaangażowania. Sztuka słowa bowiem, w przeciwieństwie do muzyki, czy plastyki, rzadko bywa przedmiotem konkursów na etapie edukacji wczesnoprzedszkolnej.  

Do Przeglądu zgłosiło się 30 uczestników z 17 placówek przedszkolnych z Bydgoszczy.
Jury przypadło niełatwe zadanie wszechstronnej oceny prezentacji poezji angielskiej w jej własnym języku i w wykonaniu polskiego przedszkolaka, oceniano bowiem poprawność językową, stopień trudności tekstu, sposób recytacji, także strój i rekwizyty uczestnika.    

W Jury zasiedli: Pani Krystyna Karpińska – nauczyciel - konsultant z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli; Pani Małgorzata Śmigielska – nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Języków Obcych WESTGATE; Pani Cecylia Talaczyńska – dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej; Pani Katarzyna Torzewska – pedagog specjalny, ekspert - założyciel przedszkoli w Bydgoszczy oraz w Koronowie, autorka teatralnej formy stoliczkowej,  którą prezentuje w większości bydgoskich placówek edukacyjnych szczebla przedszkolnego.

Nagrody w Przeglądzie ufundowali hojni Sponsorzy – bydgoskie Firmy: educarium spółka z o. o.; Hurtownia MONIKA, Pentel Poland Sp. z o. o. oraz Redakcja „Przewodnika Katolickiego”  i Szkoła Języków Obcych Westgate Bydgoszcz. Opiekę medialną sprawowały TVP Oddział Bydgoszcz i Radio Plus.    

Celowo nasze spotkanie z angielską poezją nazwaliśmy przeglądem, a nie konkursem, żeby nie wywoływać zbędnego stresu i nerwów u dzieci. To bardzo ważne, aby to wydarzenie dawało dzieciom dużo radości i spełnienia. Zadbaliśmy o to, aby każde dziecko otrzymało piękny upominek, bo i trud był ogromny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a wśród nich w sposób szczególny nagrodzono interpretacje wierszy przygotowanych przez:
1. Karolinę Burak z Przedszkola Niepublicznego ''Wesołe serduszka" za wiersz pt. "Autumn".
2. Natalię Goździewicz z Przedszkola Niepublicznego "Muchomorek" za wiersz pt. "A Poem Tongue Twister".
3. Jakuba Dober z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" za wiersz pt. "Moving to China".

Wyróżniono:
Maję Kuklę z Przedszkola nr 80 "Królestwo Maciusia" za wiersz pt. "Animals".
Różę Słowińską z Przedszkola nr 48 "Pod Sosnami" za wiersz pt. At the Vegetable Stall".
Bartosza Olszewskiego z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" za wiersz pt. "Sent To My Room".
Dawida Maliszewskiego z Przedszkola nr 28 Anglojęzycznego "Mały poliglota" za wiersz pt. "My Teacher".

Mamy nadzieję, że corocznie będziemy się spotykać z przedszkolakami na przeglądzie recytatorskim w naszym przedszkolu. Już dzisiaj zapraszamy na przyszły rok!!!

Katarzyna Burczyk
Nauczyciel języka angielskiego w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej

0
Udostępniono