KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Zestaw transparentnych brył w praktyczny sposób pozwala uczniom badać zależności pomiędzy wielkością a objętością. Abstrakcyjne pojęcia matematyczne stają się łatwiejsze do zrozumienia a samodzielne eksperymenty angażują do nauki.

 

Bryły porównawcze

17-elementowy zestaw brył wyróżnia się ciekawym projektem i kompaktową wielkością, która nie tylko ułatwia przechowywanie, ale też ułatwia dzieciom manipulację. W dużym komplecie znajdują się najpopularniejsze graniastosłupy, ostrosłupy, cylindry, stożek a nawet kula. 

Każda bryła ma ruchomą podstawę z dodatkowym zamykanym otworem. Wszystkie podstawy wybarwione są na niebiesko. Transparentne tworzywo uławia uczniom obserwowanie i badanie zależności pomiędzy kształtem, wielkością i objętością poszczególnych brył - wystarczy przesypywać pomiędzy nimi kaszę lub przelewać wodę. Dzięki temu pojęcie "objętość" stanie się uczniom bliskie i zrozumiałe, a takie praktyczne ćwiczenia mogą być punktem wyjścia do analizy wzorów matematycznych.

 

Bryły porównawcze 6 cm - 17 brył (155-1141) TUTAJ

 

Recenzja na blogu Karolowamama.blogspot.com

Zestaw brył spodobał się synom blogerki, którzy chętnie porównywali objętości poszczególnych figur, przesypując sól z jednej do drugiej.

Taki zestaw sprawdzi się doskonale w domu jak i w szkole. Zestaw wykonany jest z solidnej jakości plastiku. Nie zniszczy się łatwo i na długo może posłużyć dzieciom. Dodatkowo jego atutem jest fakt, że przykuwa uwagę, jest niebanalny i ciekawie stworzony. Gorąco polecam, ja nim jestem oczarowana, a chłopaki oszaleli na jego punkcie.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji na blogu:

⇒ Bryły porównawcze 6 cm - 17 brył - EDUCARIUM

0
Udostępniono