KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Nauka matematyki przy pomocy maty aktywności w prosty sposób zaangażuje uczniów, wprowadzając elementy ruchowe, rywalizację i zabawę. Możliwość prowadzenia różnorodnych rozgrywek sprawia, że długo się nie znudzi i ułatwi zrozumienie różnych zagadnień arytmetycznych.

 

Skaczemy do setki

Mata aktywności „Skaczemy do setki” jest wspaniałym i praktycznym narzędziem, które sprawi, że uczniowie w bardzo aktywny sposób będą uczyć się matematyki. Umożliwia zabawę z różnymi zagadnieniami matematycznymi – dodawaniem, odejmowaniem, ciągami liczb oraz wieloma innymi. Instrukcja zawiera aż 10 różnych propozycji zabawy, w tym grę w szybkie odnajdywanie:

- Powiedz liczbę i zobacz, jak szybko uczniowie potrafią znaleźć ją na macie. Dla uatrakcyjnienia zabawy, zamiast podania konkretnej liczby, daj uczniom wskazówkę i zobacz jak szybko uczniowie będą w stanie ją rozszyfrować, np. „ta liczba jest o 4 większa od 78”.

Mata doskonale sprawdzi się jako aktywność dla dwójki dzieci lub dwóch drużyn w klasie.

W zestawie znajduje się mata winylowa (120 x 120 cm), 54 kolorowe ramki, 2 duże kostki liczbowe (12 x 12 cm) i instrukcja.

 

Mata aktywności "Skaczemy do setki" (120-1900) TUTAJ

 

Gra dedykowana jest dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno w domu, jak i w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Recenzja na blogu Kreatywniewdomu.pl

Dzieci chętnie sprawdziły różne warianty gry z matematyczną matą. Przy okazji uczyły się dodawania, odejmowania oraz podstaw mnożenia, ale przede wszystkim spędziły czas na interesującej zabawie.

Bawić się możemy na wiele sposobów. I nie chodzi tu wcale o to aby 6latek nauczył się na niej dodawać i odejmować w zakresie 100. Tu chodzi przede wszystkim o to aby taki prawie już uczeń pierwszej klasy zapoznał się z cyframi, poznał podstawowe zależności między nimi ale przede wszystkim dobrze się bawił.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji i odkrywania nowych sposób wykorzystania maty w domu i w szkole.

⇒ Skaczemy do setki

0
Udostępniono