KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Gry karciane to sprawdzony sposób na angażującą naukę i zabawę. Dzieci chętnie porządkują pary, układają sekwencje, zdobywając przy tym nową wiedzę i umiejętności. 

 

Dobieramy ubrania

Gra karciana uczy dzieci wybierać odpowiedni strój w zależności od pogody oraz kolejności zakładanych ubrań.

Cztery serie wyróżnione zostały odrębnymi kolorami ramek. Zadaniem dziecka jest połączenie karty dużej z wizerunkiem dziecka i małej, na której są tylko części garderoby a następnie ułożenie ich w odpowiedniej sekwencji. Dziecko może samodzielnie sprawdzić prawidłowe rozwiązanie za pomocą dwóch systemów samokontroli - kolorowe kółka na obu kartach muszą być ułożone w tej samej kolejności, wskazując na prawidłowe przypasowanie pary kart a dodatkowo na odwrocie znajdują się numerki oznaczające właściwą kolejność w sekwencji.

Idealna aktywność dla pojedynczego dziecka lub maksymalnie 4-osobowej grupy.

W zestawie znajduje się 48 kart - 24 pary, składające się na 4 serie, odpowiadające czterem porom roku.

 

Gra karciana "Dobieramy ubrania" (410-2020) TUTAJ

 

Gra dedykowana jest dla dzieci w wieku 3-6 lat, ale może być także z powodzeniem wykorzystywana podczas zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

Recenzja na blogu Specjalni.pl

Prosta gra karciana zaangażowała Jasia do samodzielnej do nauki i zabawy.

Jaś utrwalał także kolejność ubierania poszczególnych części garderoby, co usprawni jego samodzielność w zakresie ubierania się. Nie zabrakło także ćwiczeń doskonalących kompetencje językowe.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji i odkrywania nowych sposób zastosowania kart.

⇒ Gra "Dopasuj ubrania" - educarium

0
Udostępniono