KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Nauki ścisłe nie muszą być nudne i trudne! Zestaw aktywności STEM przygotowany został specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kolorowe elementy i wciągające zadania, zachęcą maluchy do odkrywania nowych zjawisk fizycznych i rozwijania kluczowych umiejętności. 

 

Zestaw aktywności STEM

Zestaw został specjalnie zaprojektowany, aby wzbudzić entuzjazm do nauki od najmłodszych lat. Przygotowane karty pracy zapewniają prawdziwą naukę STEM dla młodszych dzieci, łącząc zadania z pogranicza nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki.

Kolorowy zestaw w prosty sposób uczy o właściwościach magnetyzmu, pokazując w praktyce czym jest biegunowość, przyciąganie i odpychanie. Wykonując kolejne zadania z kart pracy, dzieci prowadzą badania i rejestrują dane, aby znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego działania. Rozwijają kluczowe umiejętności: krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i działania przyczynowo-skutkowego.

Idealna aktywność dla pojedynczego dziecka lub zabawy w małej grupie.

W pojedynczym zestawie znajdują się: 2 sztabki magnesu, 2 magnetyczne biedronki, 4 magnetyczne pierścienie, magnetyczna podkowa, magnetyczny słupek, 2 samochody, podstawka z labiryntem (28 x 21 cm), sznurek, 10 dwustronnych kart aktywności.

 

Zestaw aktywności STEM - magnetyzm (950-9205) TUTAJ

 

Ze względu na małe rozmiary elementów zestaw zalecany jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

 

Recenzja na blogu Kreatywniewdomu.pl

Wyścig samochodów popychanych przez magnesy okazał się bardzo emocjonujący! Dzieci chętnie eksperymentowały, odkrywając nowe możliwości zabawy.

Najlepszy sposób na udaną zabawę? Wręczyć zestaw dziecku i nie mówić nic, niech samo metodą prób odkryje zależność między magnesami, niech na własne oczy pozna pojęcie magnetycznego przyciągania i odpychania.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji i wymyślania własnych sposobów na zabawę z magnesami.

Zestaw aktywności STEM - magnetyzm

0
Udostępniono