KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

220-2145 Sammy - Olimpiada LogopedycznaĆwiczenia logopedyczne to zazwyczaj trudny kawałek chleba. Wielu terapeutów mowy boryka się z problemem motywowania dzieci do wielokrotnego wykonywania czasami żmudnych ćwiczeń twarzy i narządu mowy. Czy rywalizacja jest odpowiedzią na ten problem? Może nią być, ale gdy dodamy jeszcze pozytywne skojarzenie z grą planszową i tradycyjnym "urwisowym" strzelaniem z obudowy długopisu, to mamy murowany efekt dla dużej grupy dziecięcych odbiorców. Sprawdź grę-plakat, a zdziwisz się, jakie to może być łatwe.

Sammy - Olimpiada logopedyczna to ciekawe połączenie plakatu i gry planszowej. Możesz ją powiesić na ścianie lub położyć poziomo na stoliku, gdyż wykonana jest z powlekanego papieru odpornego na wilgoć i uszkodzenia. Wystarczy ją przetrzeć wilgotną ściereczką ze środkiem dezynfekującym.

Grać można indywidualnie, z terapeutą mowy lub całą grupą podzieloną na drużyny.

Gra na stoliku toczy się dość tradycyjnie: rzut kostką wyznacza ile pól do przodu można się przesunąć na planszy. Gracz, który pierwszy wejdzie na pole zadań, stawia swój pionek na środku i przeprowadza wszystkie ćwiczenia. Za każde poprawnie przeprowadzone ćwiczenie (w ocenie terapeuty) gracz może przesunąć się o 1 pole do przodu. Wygrywa ten, kto pierwszy dojdzie do mety. Medale Sammy, które są częścią zestawu otrzymuje gracz, który poprawnie wykonał większość ćwiczeń. Przygotuj medale i podpisz imieniem dziecka, nawlecz na wstążkę - oto gotowy Medal Zwycięzcy!

Inne wersje gry
Na wdechu: zakryj kolorowymi karteczkami zdjęcia na planszy i rzucaj kostką do kolorów. Następnie podnoś karteczki za pomocą słomki i wciąganego powietrza. Za każde poprawnie wykonane zadanie można otrzymać 1 punkt.

Na wydechu: za pomocą zginanej słomki i podmuchu, gracze kierują kulkę waty po polach planszy, wykonując wszystkie napotkane na drodze ćwiczenia. Za każde poprawnie wykonane ćwiczenie, gracz otrzymuje 1 żeton lub punkt, czyli maksymalnie 4 żetony.

Dmuchostrzał to nieco inna wersja, gdy plansza wisi na ścianie. Zamiast kostki używamy wtedy słomek, które stają się na moment pigmejskimi wyrzutniami strzał. Nie są to jednak strzały zatrute, ale np. obcięte z jednej strony patyczki do uszu. Gdy patyczek trafi w którekolwiek koło z ćwiczeniami, należy je wykonać. Za każde poprawnie wykonane ćwiczenie gracz otrzymuje 1 punkt, czyli maksymalnie do 4 punktów.

Zobacz w naszym sklepie internetowym Sammy - Olimpiada logopedyczna nr katalogowy 220-2145.

0
Udostępniono