O uwadze słuchowej słów kilka.
Odkryj zalety systemu Uwaga słuchowa:
- pierwsze na świecie połączenie w terapii zestawów stacjonarnego i domowego
- prowadzenie terapii 4 uczniów jednocześnie przy użyciu różnych programów terapeutycznych
- gotowe programy terapeutyczne w aplikacji terapeuty
- mobilna wersja aplikacji kompatybilna z zestawem mobilnym
- wszystkie pliki muzyczne zapisane na dysku twardym komputera
- pakiet zaawansowanych szkoleń
- certyfikat wyrobu medycznego
Innowacyjny system Uwaga słuchowa został stworzony z myślą o ułatwieniu pracy terapeuty oraz zwiększeniu komfortu pacjenta. Pełny zestaw składa się z nowoczesnego sprzętu multimedialnego oraz oprogramowania, które pozwalają na prowadzenie efektywnej terapii. Rozwiązanie to, jako jedyne na rynku, umożliwia kontynuowanie terapii w domu dzięki indywidualnemu programowi treningowemu przygotowanemu przez specjalistę.
Uwaga słuchowa to system zawierający wysokiej jakości sprzęt multimedialny zgrupowany w dwóch zestawach – stacjonarnym i domowym – oraz oprogramowanie w formie aplikacji terapeuty i aplikacji pacjenta. Zestaw stacjonarny umożliwia wykonanie w cyfrowej formie pełnej diagnozy uwagi i lateralizacji słuchowej oraz przeprowadzenie treningu słuchowego metodą prof. Alfreda Tomatisa. Dzięki zestawowi domowemu trening można kontynuować w wygodnych warunkach poza gabinetem.
Terapeuta, w trakcie obligatoryjnego szkolenia, oprócz wiedzy teoretycznej zdobywa umiejętności praktyczne w użytkowaniu systemu podczas diagnozy i terapii. Szkolenia prowadzi Jozef Vervoort - wybitny autorytet, spadkobierca i kontynuator metody Tomatisa. Od 30 lat prowadzi on terapię tą metodą w belgijskim instytucie Atlantis, gdzie zdiagnozował i poddał terapii już blisko 40 tys. dzieci i dorosłych. Instytut Atlantis to największy na świecie ośrodek, w którym jednocześnie poddawanym terapii może być kilkuset pacjentów. Ponadto Jozef Vervoort prowadzi działalność szkoleniową i buduje sieć terapeutów na całym świecie.
Terapia przy użyciu Uwagi słuchowej dotyczy:
- zaburzeń językowych: jąkania i zaburzeń artykulacji,
- kłopotów z komunikacją i koncentracją,
- trudności w nauce,
- dysleksji, dysgrafii i dyskalkulii,
- zaburzeń koordynacji ruchowej,
- zaburzeń zachowania np. ADHD,
- autyzmu,
- zespołu Downa i innych zespołów genetycznych
… a u osób dorosłych także:
- zaburzeń głosu spowodowanych jego nieprawidłowym używaniem,
- stresu, depresji,
- trudności w przyswajaniu języków obcych (działanie wspomagające).