KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Zestawy z cyklu "Na tropach nauki" posłużą nauczycielowi do przeprowadzania wielu ciekawych zajęć przyrodniczych bogatych w interesujące doświadczenia i analizy. Każdy z kubełków wypełniony jest po brzegi fascynującymi materiałami i zadaniami, zgodnymi ze współczesnym programem nauczania. Różnorodność poruszanych zagadnień pozwala na wielokrotne wykorzystanie każdego z nich, rozwijając w uczniach naukowe zainteresowania.


Na tropie ekscytującej formy nauczania

STEM to akronim angielskich wyrazów Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka - to najważniejsze dziedziny, które przenikają się w ramach nowoczesnych metod dydaktycznych. Uczniowie rozwiązują problemy poprzez wspólne projektowanie badania, przeprowadzanie doświadczeń i analizę wyników. Celem zajęć jest zdobywanie praktycznych umiejętności i interdyscyplinarny rozwój uczniów.

Zestawy w ramach cyklu Na tropach nauki zostały przygotowane w taki sposób, aby zainspirować całą klasę do ekscytującej i efektywnej nauki. Kubełki zawierają wszystko, czego potrzeba do poznania najistotniejszych zagadnień naukowych. Pokrywają one 5 kluczowych obszarów programowych - zaczynając od matematyki i języka, kończąc na naukach przyrodniczych i wiedzy o społeczeństwie.

Dodatkowo w zestawach znajduje się mnóstwo materiałów przeznaczonych do poznania od podstaw poruszanych zagadnień: narzędzia naukowe, suchościeralne plakaty, karty ze słówkami i wiele więcej! Wszystkie zestawy wysyłamy w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.

 

Polecane zestawy STEM

W ofercie educarium można znaleźć szereg zestawów do przeprowadzania doświadczeń STEM - wśród nich serię "Na tropach nauki", która obecnie liczy już 14 różnych propozycji. 

Pogoda

✔ Obserwowanie i śledzenie pogody przy użyciu narzędzi pogodowych, takich jak termometr oraz wiatrowskaz.

✔ Rozpoznawanie różnych rodzajów pogody i analiza informacji pochodzących z map pogodowych.

Poznajemy Ziemię

✔ Uczniowie poznają budowę Ziemi i jej warstwy, rozumieją, że płyty tektoniczne Ziemi nieustannie się przemieszczają i powodują większość geologicznych zjawisk.

✔ Uczniowie poznają cykl skalny, będą potrafić go opisać, a także rozpoznawać typy skał.

Układ Słoneczny

✔ Zrozumienie jakie elementy wchodzą w skład naszego Układu Słonecznego, przegląd nazw planet i porównanie ich właściwości oraz dystansu od Słońca.

✔ Analiza orbit okołoziemskich oraz Księżyca.

 

Zobacz całą serię "Na tropach nauki" w sklepie online - TUTAJ

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat produktów, zachęcamy do rozmowy z naszymi konsultantami: tel. 52 32 47 800, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

0
Udostępniono