KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Ile razy usłyszałaś: „Proszę Pani, a po co mam to robić”? Tylko odważniejsze dzieci postawią to trudne pytanie. Te bardziej nieśmiałe może nie zadadzą go głośno, ale na pewno sobie na nie odpowiedzą. Odpowiedź ta może mieć wpływ na ich dalszą motywację do nauki.

Dziecko ma w sobie ogromną ciekawość, gdy pojawia się w szkole. Bardzo chce poznawać interesujące go rzeczy i zasady, według których funkcjonuje otaczający je świat. Jest to ta niesamowita cecha dziecka, która powoduje, że nie popadamy w rutynę i znajdujemy w swojej klasie te małe promyki radości dające siłę do dalszej pracy nauczyciela. Motywacja ta jest w dziecku bardzo krucha i łatwo jest ją zabić, zarzucając dzieci zadaniami, po których nie wiedzą, do czego może się przydać właśnie zdobyta wiedza. A przecież jest tyle sposobów nadania sensu edukacji, przybliżenia jej do rzeczywistości, która otacza zewsząd naszych małych ludzi.

Motywacja twórczości plastycznej, to sama radość tworzenia. Jest jednak postawa, którą dość trudno "zarazić" małego człowieka i wymaga to czasu. Dziś więc mamy dla Państwa małą propozycję zintegrowania i nadania szerszego sensu zajęciom plastycznym - Konkurs "Jesienny komiks". Jest to projekt integrujący takie tematy jak:

  • komiks,
  • budowanie krótkich wypowiedzi, dialogów,
  • projektowanie paska komiksowego,
  • tworzenie mini instalacji - figurek z różnych materiałów,
  • ekologia,
  • fotografia i kadrowanie,
  • grafika komputerowa.

Spytaj uczniów, czego ciekawego nauczyli się ostatnio. Następnie pomóż im ubrać to w formę krótkiego dialogu lub scenki sytuacyjnej w klasie. Stwórzcie postacie z najróżniejszych elementów naturalnych (drewno, żołędzie, kasztany, liście, gałązki, tkaniny, suszone owoce lub kwiaty), wykorzystanych wtórnie odpadów, opakowań, przedmiotów oraz dostępnych materiałów plastycznych. Ustawcie figurki, przygotujcie scenografię i zróbcie zdjęcia. Na zdjęciach umieśćcie wcześniej zebrane lub stworzone teksty, dialogi i ubierzcie w formę graficzną komiksu. Prześlijcie swoje prace w formacie JPG lub BMP na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 grudnia 2012 roku. Wyniki konkursu ogłosimy 1 stycznia 2013 r.

Nagrodzimy dwie prace, najlepsze pod względem:

- pomysłu na krótką historyjkę,

- estetyki wykonanych przez dzieci postaci oraz scenografii,

- wartości motywacyjnej komiksu - czy zachęca również innych do zdobycia tej ciekawej wiedzy.

 

Nagroda główna: Kamera Tuff-Cam2 (990-4090) - wspaniała, łatwa w obsłudze pomoc dydaktyczna na wycieczkę, do rejestracji zmian hodowanych zwierząt i roślin, do zapisu ważnych chwil w życiu klasy oraz nieskończenie wielu innych projektów. Nagroda o wartości 559 PLN

Nagroda za II miejsce: Zestaw pięknych pudełek do dekoracji 313-3103 + Zestaw kreatywny - twórczy 300-4904 +Komplet kryształów deko - mix 301-3011 + Talarki drewniane z korą 000-5321 Nagrody o łącznej wartości 160 PLN.

 

Poniżej kilka inspiracji jesiennych z wykorzystaniem naszych materiałów plastycznych.

Lisciasty duszekLisciasty motyl

Jesienna wrozkaZajac zoledziak

Kasztanowy KapelusznikStrus Pedzipior

Materiały wykorzystane przy tworzeniu jesiennych postaci:

 

*** WYNIKI KONKURSU ***

Pierwsze miejsce zajął komiks nadesłany przez Patrycję Szpak i Lucynę Superson, pod kierownictwem Pana Marka Wojnarowicza z Zespołu Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

Liść jesienny Karmnik

Kolorowe liście Czapkę włóż

 

Drugie miejsce zajęły prace nadesłane przez Panią Karolinę Burdak, a wykonane przez uczestników zajęć Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu.

Spadasz? Pora roku

Lubisz jesień? Objawy jesieni

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

0
Udostępniono