KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Małe dzieci są niezwykle pochłonięte poznawaniem i doświadczaniem otaczającego je świata. Są one zafascynowane nowymi słowami i zwrotami. Uczą się poprzez powtarzanie tego co usłyszą. Nauczyciele i opiekunowie mają wiele możliwości, aby skutecznie i w przyjazny sposób zachęcać dzieci do nauki języka.

Zajęcia plastyczne doskonale sprawdzają się w nauce nowego słownictwa. Jednym z kreatywnych sposobów jest wizualizacja i naśladownictwo. Poniżej przygotowaliśmy proste i ciekawe zadanie, które z pewnością uatrakcyjni zajęcia związane z wprowadzeniem do anatomii człowieka.

Rysujemy własne sylwetki

Rozwiń na podłodze papier gazetowy lub rolkę papieru do rysowania. Poproś wszystkie dzieci, aby po kolei położyły się na rozłożonym papierze. Obrysuj kształt każdego ciała. Następnie pozwól każdemu dziecku na jego ozdobienie przy pomocy dekoracyjnych skrawków papieru, kleju, markerów oraz kredek. Tak przygotowane obrazki rozwieś w klasie i wykorzystaj je, aby pomóc dzieciom w identyfikacji konkretnych części ciała.

Przyjrzyjcie się wszystkim pracom. Wypowiedz na głos nazwy poszczególnych części ciała i poproś dzieci o ich powtórzenie. Ważne jest, aby przyjrzeć się wszystkim obrazkom. Kształt naszych ciał różni się od siebie i ważne jest, aby w ramach utrwalenia nowego słownictwa powtórzyć je na kilku przykładach. Dla urozmaicenia zabawy możesz wyciąć kształt ciała każdego dziecka. Dobra zabawa gwarantowana!

0
Udostępniono