KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Karta pracy Od słuchania do czytaniaCo można zrobić w wakacyjnym korku do Mielna czy na Zakopiance? Czytać dziecku jego ulubione książki. Czytanie uspokaja, pogłębia więź między rodzicem a dzieckiem, poszerza słownictwo, a z jednoczesnym śledzeniem tekstu może być elementem czytania globalnego prostych, niedługich tekstów. Dodatkowym „niecnym” posunięciem mogą być karty utrwalające wspólnie czytane słowa oraz rozwijające rozumienie tekstu.

 

Dzieci najczęściej uwielbiają bajki i nauka czytania inicjowana za ich pomocą gwarantuje silną i pozytywną motywację. Dziecko nie musi umieć pisać, by czytać wyrazy, które je najbardziej interesują. Król Krak, smok, owca, Wisła to słowa, które dziecko z pewnością będzie chciało czytać samodzielnie po poznaniu tej pięknej legendy polskiej. Gdy zobaczy je w druku, potem napisane przez rodzica, niedługo zapragnie samo je także zapisywać.

Proponowana prze nas kartka przeznaczone jest dla dzieci przedszkolnych z pomocą pisarską dorosłego lub dla dzieci początkujących w sztuce czytania, o podstawowych umiejętnościach piśmienniczych. Pobierz ją bezpłatnie i wykorzystaj do ukochanych historii Twojego dziecka czy Twojej klasy. POBIERZ Od słuchania do czytania

0
Udostępniono