KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Wyjaśnienie matematycznych pojęć związanych z geometrią, trygonometrią, ułamkami czy osią współrzędnych nie zawsze musi ograniczać się do kredy i tablicy. Geoplan umożliwia dzieciom zaznajomienie się z pozornie skomplikowanymi pojęciami w sposób najbardziej przystępny - przez zabawę. Manipulacja gumką na kołeczkach pozwala uczniom zapoznać się z budową, kształtem i związkiem między różnymi figurami geometrycznymi.


 

Geoplany w ofercie educarium

- geoplan z przesuwnymi osiami współrzędnych X-Y (165-6040) pozwala na stworzenie elastycznego układu współrzędnych i dostosowanie go do omawianych właśnie zagadnień - dzięki kołeczkom możliwe jest wyznaczanie punktów, a łączenie ich gumkami umożliwia tworzenie odcinków i figur wpisanych w układ współrzędnych. W zestawie znajduje się aż 50 kołeczków i komplet gumek.

 

 - dwustronny geoplan z ułamkowymi kołami (140-1740) łączy naukę ułamków z geometrią, dzięki wytłoczonej na elementach wartości ułamka i stopni - dzieci tworzą i przykładają figury w odpowiednie miejsca na okręgu, a dzięki gumkom mogą wyznaczać kolejne części ułamka. Zestaw zawiera aż 75 elementów!

  

 

- geoplan trygonometryczny - transparentny (150-1021) to duży (o wymiarach 23 x 23 cm) geoplan, który pozwala dzieciom tworzyć własne figury wpisane w okrąg (lub kwadrat) - sam zestaw można rozszerzyć o dodatkowe karty, by tym samym urozmaicić stawiane przed uczniami wyzwania.

 

 

Recenzja geoplanu na blogu Specjalni.pl

To właśnie geoplan trygonometryczny - transparentny został sprawdzony przez autorkę bloga Specjalni.pl:

Aby rozwijać wyobraźnię i orientację przestrzenną naszych uczniów bardzo często wykorzystujemy sprawdzone pomoce dydaktyczne. Takie, które są starannie wykonane i pozwalają na zmienność aktywności.

Jedną z nich jest Geoplan trygonometryczny - transparentny, do którego można zakupić kolorowe gumki oraz karty schematów.

Zachęcamy do odwiedzenia bloga:

Geoplan - wyobraźnia przestrzenna

0
Udostępniono