KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Domino to klasyczna pomoc dydaktyczna, która dzięki intuicyjnym zasadom i elementom samokontroli pozwala dzieciom szybko opanować nowe umiejętności. W ofercie educarium dostępne są domina o najróżniejszej tematyce. W tym artykule przyjrzymy się w szczególności tym, które wspierają młodszych uczniów w rozwoju umiejętności matematycznych.


 

Domina - do wyboru do koloru

W katalogu educarium można znaleźć ponad sto propozycji różnego rodzaju domina. Wśród nich można znaleźć domina klasyczne, obrazkowe, sensoryczne, wspierające naukę języka polskiego i języków obcych, ale także domina do przedmiotów przyrodniczych (przyroda, chemia, fizyka) i domina matematyczne. 

Do nauki matematyki i logicznego myślenia świetnie sprawdzą się domina klasyczne (o czym możecie przeczytać na blogu - link na dole wpisu) lub takie już dedykowane do powtarzania konkretnych działań arytmetycznych. 

- Megadomino magnetyczne (nr 110-4160) idealnie sprawdzi się w klasie do demonstracji na tablicy, a uczniowie w tym czasie mogą korzystać z mniejszych kompletów na swoich ławkach. W komplecie jest 28 kostek (6,5 x 13 cm) wykonanych z grubej pianki w 6 żywych kolorach.

 

 

 - Ilustrowane domina przypadną do gustu młodszym uczniom. Za ich pomocą można już ćwiczyć dodawanie do 20 i odejmowanie do 20 (nr 115-0063 i 115-0061) oraz mnożenie do 100 (nr 120-2330). W zestawie jest 28 kostek domina (dł. 5 cm) wykonanych z wysokiej jakości tworzywa. Poszczególne zestawy różnią się motywem kolorystycznym, a każdy z nich zamknięty jest w metalowej puszce. Seria oryginalnych domin to tegoroczna nowość w ofercie educarium - dostępna tylko u nas na wyłączność.

 

    

 

- Szczególnym typem domina są układanki Schubitrix, w których kości są trójkątne a zadania i wyniki zapisane są na każdym z boków. Zadaniem dzieci jest ułożenie elementów w taki sposób, aby wszystkie stykające się boki pasowały do siebie. W każdym zestawie są dwie układanki po 24 karty każda, wykonane z trwałego kartonu.

 

 

Zobacz produkt na blogu Kreatywniewdomu.pl

Ewelina dla swoich pociech wybrała klasyczne, czarno-białe domino, ale z większą ilością oczek (od 0 do 9). Większy zakres liczbowy umożliwił kreatywnej mamie przygotowanie aż ośmiu propozycji zabaw matematycznych, które opisała na blogu.

Matematyka jest piękna... wystarczy ją tylko w odpowiedni sposób przedstawić dziecku, w sposób zachęcający a nie zniechęcający. Od najmłodszych lat moich pociech staram się aby zaprzyjaźniły się one z Królową Nauk. Chyba nawet jestem na dobrej drodze aby tak się stało :)

Zachęcamy do przeczytania całego wpisu:

⇒ Zabawy matematyczne z dominem

0
Udostępniono