KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Nauka nowych słówek nie wyglądała nigdy wcześniej tak smakowicie! Uczniowie w każdym wieku chętnie poczęstują się angielskim popcornem, który jest zdrowy i ma wyjątkowy walor edukacyjny. Zaangażowanie i dobry humor na lekcji gwarantowane.

 

Dzień Popcornu

Czy wiesz, że 19 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Popcornu?

Ta popularna kinowa przekąska znana jest już od wielu tysięcy lat. Archeolodzy ustalili, że na terenach dzisiejszego Meksyku prażenie kukurydzy było prawdopodobnie pierwszym sposobem jej przygotowywania. Natomiast w Peru odkryto resztki prażonej kukurydzy z 4700 r. p.n.e.! 

 

 

Zaskocz swoich uczniów - wyciągnij tego dnia pasiaste kubełki z ulubioną przekąską i zaproponuj im wesołe zabawy po angielsku! Wygrywa gracz, który zbierze dla siebie więcej "przekąsek". Zwycięstwo może jednak nie być takie oczywiste... Emocje podczas nauki gwarantowane!

 

Słówka do schrupania

Angielski POPcorn w swojej bardzo przystępnej formie zachęci uczniów do nauki czytania, wymowy i pisowni angielskich wyrazów.

W kolorowym pudełku niczym popcorn ukrywają się kartoniki z wyrazami. Zadaniem dziecka jest wylosować kartonik, przeczytać wyraz i podać jego znaczenie. Jeśli wykona zadanie poprawnie może zatrzymać kartonik, jeśli jednak wylosuje kartonik POP traci wszystkie zebrane wyrazy.

Zabawa przygotowana jest dla uczniów od 7 lat.

W ofercie educarium dostępne są trzy zestawy POPcornu: sight words (podstawowe słownictwo), blends (dwuznaki), word families (rodziny wyrazów). W każdym zestawie są aż 92 kartoniki z wyrazami i dodatkowych 8 kartoników POP.

Jeden kubełek jest "do schrupania" dla maksymalnie 4 osób.

 

Wszystkie trzy zestawy znajdziecie w sklep.educarium.pl lub po kliknięciu w poniższy przycisk:

 

Angielski POPcorn - przejdź do sklepu online

0
Udostępniono