KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Każdy sposób jest dobry, aby zachęcić dzieci do czytania.

Zachęcamy do wypróbowania zabaw w nagrywanie dowolnych tekstów. 

Zabawa może przebiegać w różny sposób w zależności od sprzętu, jakim dysponujemy.

Oto kilka naszych pomysłów:

 

 


1). Wykorzystanie magnetofonu i kaset

Jeśli posiadamy jeszcze stary, dobry magnetofon oraz wolne kasety, będzie to najlepsze rozwiązanie. Klasa dzieli się na grupy 3-4 osobowe i wybiera książkę, którą chciałoby nagrać. Po przeprowadzeniu ćwiczeń w pięknym czytaniu, dzieci mogą rozpocząć nagrania. Ustalają pomiędzy sobą, które z nich czyta poszczególne fragmenty.

Kaseta powinna zostać opisana i może wzbogacić klasową biblioteczkę jako audiobook autorstwa dzieci. Jeśli to tylko możliwe, dobrze byłoby dołączyć oryginalną książkę także do naszej biblioteczki.2). Wykorzystanie produktu "Mówiący album"

Mówiący album to niezwykła pomoc dydaktyczna aktywizująca dziecko do czytania wyrazów lub zdań, opowiadania historyjek, poznawania i utrwalania wiadomości z dowolnego tematu (np. przyrody, historii).

Jak w klasycznym albumie znajdziemy tutaj przezroczyste koszulki formatu A4, do których można włożyć karty z tekstem do czytania, obrazki lub fotografie. Karty powinny być ponumerowane, ponieważ teraz należy do każdej karty nagrać dowolny tekst, wiadomość lub polecenie. Każdy z 30 przycisków pozwala na dokonanie 10-sekundowego nagrania.

Album można używać jako pomoc w nauczaniu zindywidualizowanym, pracy grupowej lub dokumentowaniu realizowanych projektów. Zaletą albumu jest możliwość wielokrotnego użytkowania - karty można wymienić a stare nagrania zastąpić nowymi.

Wykorzystując "mówiący album" dzieci mogą:

  • Wybrać krótkie opowiadanie i podzielić je na fragmenty o długości do 10 sekund. Następnie dzieci nagrywają te krótkie tekstu pod kolejnymi guziczkami (łączny czas trwania do ok. 5 minut). Następnie do każdego fragmentu mogą wykonać ilustrację i dopisać czytany tekst.
  • Stworzyć własną historyjkę, nagrywając kolejne odcinki tekstu. Także tutaj warto tekst spisać na kolejnych kartach i ozdobić ilustracjami.

Produkt "mówiący album" do nabycia w naszym sklepie internetowym.
Nr katalogowy 990-4071
Cena 209 zł (katalog 2011/12)3). Wykorzystanie produktu "Dyktafon grupowy TALK"

Doskonałe narzędzie wspierające pracę nauczyciela. Dyktafon zaprojektowano do użytku w szkołach i przedszkolach. Posiada on proste w obsłudze menu, cztery mikrofony w narożnikach (doskonałe nagrania rozmów prowadzonych w grupie), ekran LCD, kartę pamięci o pojemności do 4 godzin nagrań. Urządzenie można wykorzystać do nagrywania aktywności dzieci w małych lub średnich grupach. Doskonała jakość nagrań pozwala zarejestrować naturalne zachowania i mowę dzieci. Nauczyciel może monitorować aktywność dzieci w czasie czytania, zabaw w role lub podczas nauki języków obcych. Dyktafon posiada wejście na słuchawki, co umożliwia odsłuch cichy nagrań z karty pamięci.

Wykorzystując "dyktafon grupowy TALK" dzieci mogą nagrać dowolne opowiadanie, które następnie można "zgrać" na komputer i przenieść na płytę CD. Wtedy również powstanie audiobook, który wzbogacić może klasową lub szkolną bibliotekę.

Produkt "dyktafon grupowy TALK" do nabycia w naszym sklepie internetowym.
Nr katalogowy 990-4040
Cena 390 zł (katalog 2011/12)

0
Udostępniono