KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Zmysł węchu jest niezwykle istotny w kształtowaniu obrazu rzeczywistości i kreowaniu wyobrażenia o otaczającym świecie wśród najmłodszych. Dzieci intensywnie łączą emocje i wspomnienia z określoną wonią z dzieciństwa. W związku z tym bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć kształtować ten jakże ważny zmysł poznawczy. Dziś przygotowaliśmy grę związaną z rozpoznawaniem zapachów, która jest skuteczna i prosta w realizacji w Twoim przedszkolu.

Rozpoznajemy zapachy w torbach

Umieść dwa przedmioty o wyrazistych zapachach w oddzielnych papierowych torbach z dziurami znajdującymi się w okolicach zamknięcia. Może być to na przykład czubata łyżka cynamonu oraz połowa pomarańczy. Delikatnie zwiń szczyty toreb. Połóż je na stole. Przygotuj kolejny stół z dwoma torbami zawierającymi następne dwa różne aromatyczne przedmioty.

Poproś dzieci o odwiedzenie stołów i próbę rozpoznania zawartości każdej z toreb przy pomocy zmysłu węchu. Kiedy zakończą one identyfikację otwórz daną torbę, aby ujawnić jej zawartość. Pozamieniaj torby na stołach i powtórz zabawę. Pamiętaj, aby przed umieszczeniem przedmiotów w torbach koniecznie sprawdzić występowanie ewentualnych alergii wśród dzieci na pożywienie.

Jeśli ta zabawa to dla Ciebie za mało, sprawdź koniecznie jeszcze więcej gier zapachowych w naszym sklepie!

Lotto zapachowe - duży zestaw

Kup Lotto zapachowe - duży zestaw

0
Udostępniono