KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Diabolo - fizyka na służbie cyrkuDiabolo, mały "punkt" latający niemal magicznie w powietrzu dzięki zwinnemu operowaniu dwoma pałeczkami połączonymi sznurkiem. Wygląda niepozornie, trochę jak odbijająca się klepsydra wykonana z gumy, ale ludzie interesujący się cyrkiem robią z nim cuda. Można też bawić się oczywiście całkiem amatorsko, jednym lub kilkoma diabolo na swoim sznurku. Zobacz co można nim zrobić z małym dzieckiem, z nastolatkiem i z dorosłym :) Zabawa na powietrzu to wspaniałe wakacyjne rozwiązanie.

Jego historia sięga starożytnych Chin, gdzie miało ono nieco inny kształt - miseczki z ciężarkiem przyczepionym do jej dna. We XIX-wiecznej Francji dodano drugą miseczkę, co nadało jej ten znany nam klepsdrowaty kształt. Były one drewniane, metalowe, a nowe technologie pozwoliły na wytwarzanie ich miseczek z elastycznej gumy, która umożliwia im odbijanie się. Teraz to taka prawie klepsydrowa piłka - bo jajowatą już wymyślono :) 360-3506 Diabolo

Największy efekt daje cienka linka, której z daleka prawie nie widać. Widać natomiast poruszające się ręce, które tworzą iluzję nadzwyczajnego sterowania diabolo "siłą umysłu", bez używania dotyku. Obecnie stosuje się także kolorowe linki, które można ciekawie zaplątać i poruszać diabolo np. po kopercie :)

Przygotowanie

Pierwszy krok polega na dostosowaniu długości sznurka do wzrostu. Wystarczy przewlec go przez pierwszą pałeczkę i zamocować supłem, przytrzymać tą pałeczkę stopą i wyciągną sznurek do wysokości swojego barku. Na tej wysokości przewlec drugą pałeczkę i zamocować sznurek supłem.

360-3510 Komplet do zabaw cyrkowychDla najmłodszych

Najprostsza zabawa polega na wprowadzeniu diabolo w ruch obrotowy. To właśnie on daje mu stabilność, gdyż utrzymuje diabolo w poziomie i jednej płaszczyźnie, równoległej do pałeczek. Już to ćwiczenie jest sztuką dla małych rąk. Jak zacząć?

  • położyć diabolo na ziemi i pokulać silnym ruchem z lewej do prawej,
  • kontynuować obroty pociągając do góry naprzemiennie prawą i lewą pałeczkę,
  • gdy poprzednie kroki już wychodzą poprawnie można zacząć bujać diabolo w prawo i lewo.

Dla starszych

Pozostawiając pewien niedosyt :) polecamy Tobie inne strony z trikami diabolo:

0
Udostępniono