KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Wesołe zabawy ruchowe koncentrują uwagę dziecka na jednej czynności, pozwalają rozwinąć potrzebne umiejętności motoryczne oraz przy okazji dobrej zabawy - także umożliwiają zdobywanie nowej wiedzy.


 

Edukacyjne zabawy ruchowe to doskonała forma nauki w czasie miesięcy wakacyjnych. Korzystając z pięknej pogody, dzieci mogą spożytkować swoją energię podczas emocjonujących rozgrywek z rówieśnikami. Wybierając poszczególne produkty do rzucania lub gimnastyki, możemy wspierać rozwój konkretnych umiejętności z zakresu dużej i małej motoryki - tak ważnych w młodym wieku. Kolorowe plansze przyciągają do zabawy i w oryginalny sposób aktywizują także do powtarzania konkretnej wiedzy.

Wśród propozycji dostępnych w sklepie educarium znajdziecie pomoce dopasowane dla młodszych i starszych dzieci. Dostępne są plansze i maty aktywności do nauki kolorów i kształtów, rozwijania umiejętności matematycznych, do nauki odczytywania godzin czy umiejętności dokonywania szybkich obliczeń pieniężnych, a nawet takie do nauki języka angielskiego! Jest w czym wybierać!

 

Poniżej prezentujemy wybrane pomoce dydaktyczne, które nie tylko zadbają o zdrową aktywność fizyczną, ale także nauczą dzieci nowych, ważnych umiejętności. Niech tegoroczne wakacje, pomimo ograniczeń w wyjazdach, będą wypełnione śmiechem i dobrą (mądrą!) zabawą.

 

Pomoce dydaktyczne do aktywnej nauki i zabawy

 

⇒ Pomyśl i rzuć - zabawa ruchowa (040-5010) teraz 15% taniej!

 

Zabawa ruchowa Pomyśl i rzuć gwarantuje kilka różnych wariantów rozgrywki. Jest bardzo prosta w obsłudze - wystarczy tylko odwrócić plansze, aby zacząć zupełnie nową grę! Zadanie dzieci jest proste: wrzucić woreczek z grochem do odpowiedniego otworu, co nie zawsze jest takie łatwe! Stopniowo zwiększając dystans od planszy, można podnieść poziom trudności zadania.

Podczas emocjonującej zabawy dzieci uczą się rozróżniania poszczególnych kształtów, kolorów oraz prostego liczenia do 10. Dodatkowa kosmiczna plansza zachęca do wymyślania własnych scenariuszy gry! 

Grę można używać zarówno w pomieszczeniu, jak i przy ładnej pogodzie na trawie. Powierzchnia plansz jest suchościeralna. 

 

⇒ Kropki alfabetyczne - gra ruchowa (250-0394)

Kropki alfabetyczne to kolorowa mata z nadrukowanym alfabetem (bez polskich znaków) wraz z kompletem pięciu dużych, dmuchanych kostek obrazkowych, które zachęcają do aktywnych zabaw językowych. W prosty sposób dzieci zapamiętają kształt liter, ćwiczą słuch fonemowy, uczą się literowania wyrazów oraz utrwalają porządek alfabetyczny.

W instrukcji znajduje się wiele ciekawych pomysłów na wspólne gry, ale warto też zainspirować dzieci, aby wymyślały zadania sobie nawzajem! Stopień trudności rozgrywki można w ten sposób dowolnie dostosować do poziomu umiejętności językowych graczy.

Mata wykonana jest z winylu, więc można ją bezpiecznie rozwijać w ogrodzie.

 

⇒ Zegar - mata aktywności z kostkami i kartami (175-2400)

Nauka odczytywania czasu z tarczy zegarowej dla wielu dzieci bywa sporą trudnością. Niestandardowym rozwiązaniem może być mata zegarowa, która zapewnia kinestetyczne utrwalanie odczytywania i zapisywania czasu, a także wyliczania jego upływu. Wskazówki (godzinowa i minutowa) umieszczone na macie są ruchome, umożliwiając manipulację prezentowanej godziny.

W zestawie do maty są dwie duże, dmuchane kostki, godzinowa i minutowa - rzucając nimi dzieci mogą wykonywać różnorodne zadania. Załączona instrukcja zawiera kilka różnych propozycji zabaw z dziećmi.

Ponieważ mata wykonana jest winylu, nauka może odbywać się na świeżym powietrzu.

 

⇒ Skaczemy do setki - mata aktywności (120-1900)

Matematyka nie musi być nudna! Kolorowa mata Skaczemy do setki sprawi, że dzieci w aktywny sposób będą chętnie uczyć się różnych zagadnień matematycznych. Aktywne ćwiczenia pomagają w nauce dodawania, odejmowania, poznawania ciągów liczb i wiele więcej. Kolorowymi ramkami zaznaczamy wybrane liczby, aby skierować na nie uwagę dzieci. W komplecie są także dwie duże, dmuchane kostki do działań arytmetycznych.

Instrukcja zawiera propozycje 10 różnych zabaw. Winylowa mata sprawdzi się w czasie zajęć przeprowadzanych na trawie.

 

⇒ Mata do angielskiego - Months of the Year (250-1123)

 

Z matą Months of the Year dzieci szybko opanują nazwy miesięcy oraz liczby od 1 do 12 w języku angielskim. Skacząc po macie, dzieci nie tylko poszerzają słownictwo, lecz także usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, uczą się rozumienia ze słuchu i ćwiczą poprawną wymowę słówek.

Kolorowa mata zachęca do aktywnej zabawy i skupia na wykonywanym zadaniu. Instrukcja zawiera propozycje kilku różnych zabaw.

 

⇒ Gimnastyka po angielsku (250-1080)

Gimnastyka po angielsku to wspaniały sposób na zwiększenie aktywności fizycznej dzieci wraz z jednoczesną lekcją języka angielskiego. Dzieci skaczą, kucają, rozciągają się w rytm poleceń podawanych po angielsku. Każdy ruch zilustrowany jest na płytce rysunkowym schematem i poleceniem. Wystarczy dodać liczebniki (ile razy?) lub określić sposób (na której nodze? którą stroną?), aby zwiększyć poziom trudności ruchowej i językowej poleceń.

W zestawie jest aż 15 różnych płytek wykonanych z winylu, który po ćwiczeniach można łatwo wyczyścić. Wesołe obrazki zachęcą dzieci do wspólnej zabawy i nauczą prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

 

⇒ Pieniężny twister "ułóż się w kwotę!" (135-0601)

 

Ulubiona gra teraz w nowej, edukacyjnej odsłonie jako twister pieniężny. Na dużej, materiałowej planszy rozmieszczono wszystkie nominały banknotów i monet. Dwa poziomy rozgrywki reprezentowane są na awersie lub rewersie kart. Prostszy wariant to kwoty wyrażone tylko w złotych, kolejny poziom wtajemniczenia to kwoty wyrażone w złotych i groszach.

W aktywny sposób dzieci uczą się szybkich obliczeń pieniężnych. Podczas rozgrywki zadaniem dzieci jest ułożyć się w kwotę przedstawioną na karcie, co wymaga umiejętności rozkładu liczby na dostępne nominały. Możliwości jest zazwyczaj więcej niż jedna i nie zawsze wymagane będą też wszystkie cztery kończyny.

Ćwiczenia na macie można wykonywać pojedynczo lub w parze. Emocji na pewno nie zabraknie!

0
Udostępniono