Jak urozmaicać zajęcia, jak przekładać je coraz szerzej na tablice interaktywne, jak robić rzeczy pozornie zarezerwowane dla grafików komputerowych i fascynować uczniów pięknem obrazów oraz oryginalnych tekstów? Mamy dla Was kilka propozycji, który mogą znacząco ułatwić i ubarwić pracę nauczyciela.
Wikipedia – zasoby różnego rodzaju wytworów z domeny publicznej (czyli takich, dla których prawa autorskie już wygasły, albo ich autorzy zrzekli się tych praw. Wspaniałe do tworzenia prezentacji, do tablic multimedialnych oraz programowania dla najmłodszych i tych starszych oczywiście też.
Pixabay - portal także w języku polskim, zawierający ogromną ilość darmowych, pięknych zdjęć, grafik oraz krótkich filmów.
Flicker Znajdziesz tu darmowe zdjęcia na licencji Creative Commons powiązane z miejscami na świecie. Wybierz miejsce i znajdź zdjęcie. Świetne do zajęć przyrodniczych, kulturowych, bardzo inspirujące.
New Old Stock – Darmowe, autentyczne zdjęcia typu vintage. Pochodzą z publicznych archiwów historycznych. I historia nabiera innych kształtów, zwłaszcza ta nowożytna.
FreshMail Platforma do wysyłania biuletynów, zwanych też newsletterami. Przy darmowej rejestracji możesz wysyłać nawet 500 maili miesięcznie. Możesz wysyłać gazetki, które kiedyś wisiały na ścianie, mailem do rodziców lub innej klasy. Uczniowie sami mogą też tworzyć treści takich biuletynów, co świetnie dodaje sensowności edukacji – tworzę coś, co ktoś czyta, ogląda, z czego zdobywa wiedzę i inspiruje się.
Canva – Prosty program, który przemienia każdego w grafika komputerowego. Intuicyjna obsługa i prosty interfejs umożliwia szybkie tworzenie grafik. Wprost wspaniałe dla kreatywnych nauczycieli.