KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Nauka geometrii płaskiej za pomocą kolorowych figur szybko zafascynuje dzieci, wciągając je do nauki i zabawy w układanie nowych wzorów.


Tangram

Tangram, czyli kwadrat podzielony na 7 części, to tradycyjna chińska gra logiczna, znana już od 3000 lat! Celem rozgrywki jest ułożenie określonego układu zgodnie z kartą wzorów lub stworzenie własnej kompozycji. Istnieją zasady, których należy jednak przestrzegać: trzeba wykorzystać wszystkie elementy, które muszą się ze sobą stykać, ale nie mogą na siebie nachodzić. Podczas zabawy rozwijamy zatem nie tylko dziecięcą spostrzegawczość i koncentrację, ale także logiczne myślenie i intuicję geometryczną. Przy pomocy tangramu i odrobinie wyobraźni można też ułożyć wiele różnych obrazków z sylwetkami ludzi, zwierząt i przedmiotów.

Recenzowany zestaw klasowy składa się z 30 kompletów tangramów (po 7 elementów każdy), ale można też tangramy zakupić pojedynczo. Układanka stanowi nieocenione uzupełnienie atrakcyjnych zajęć na lekcjach matematyki na każdym poziomie kształcenia.


Recenzja na blogu Specjalni.pl

Nauczycielki wykorzystały tangramy wraz podświetlaną tablicą. Sprawdźcie, z jakich wzorów skorzystały i jakie mają inne pomysły na zastosowanie tej pomocy dydaktycznej.

Warto układając tangramy skorzystać z gotowych schematów do odwzorowania, ale przede wszystkim pozwolić na kreatywne, twórcze myślenie dzieciom, które z dostępnych elementów stworzą własne figury. 

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji i wymyślania nowych konstrukcji.

Recenzja: Tangramy - schematy do wydruku

0
Udostępniono