KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Dzieci poznając nowe obiekty, język oraz doświadczając życia społecznego rozpoczynają nowy etap rozwoju poznawczego. W tym okresie wiele przyjemności sprawia im przyporządkowywanie rzeczy do różnych kategorii według określonych kryteriów, takich jak kolor, rozmiar, kształt czy rodzaj. W procesie grania, obserwowania oraz doświadczania otaczającego je świata, dzieci uzyskują na jego temat niezwykle dużo informacji.

Gry dopasowywanki uczą rozróżniania kolorów, wzorów i rozmiarów. Podczas klasyfikowania skarpetek dzieci rozwijają koordynację oko-ręka (koordynacja wzrokowo-ruchowa) oraz uczą się podejmowania decyzji. Dodatkowo zaczynają rozumieć zasadność występowania par w elementach ubioru. Dzieci uświadamiają sobie, że mając dwie dłonie i stopy potrzebujemy określoną odzież występującą w parach.

Sortujemy czyste skarpetki

Wiemy już jak ważne dla rozwoju dzieci jest sortowanie wszelakich obiektów. W związku z tym przygotowaliśmy bardzo prostą i skuteczną zabawę, aby najmłodsi mogli w praktyce poćwiczyć tę umiejętność.

Umieść kilka wypranych skarpetek oraz koszul w koszu na pranie. Poproś dzieci, aby kolejno podzieliły pranie na dwie sterty: jedna ze skarpetkami, druga z koszulami. Zamiast skarpetek oraz koszul możesz wykorzystać zamiennie koszule i spodnie lub skarpetki i rękawiczki. Po zakończeniu sortowania pokaż dzieciom w jaki sposób składać na pół koszule oraz spodnie. Poproś je o złożenie i równe ułożenie wszystkich koszul i spodni.

złożone skarpetki

Parujemy skarpetki

W koszu na pranie umieść pięć różnego rodzaju par skarpet, takich jak podkolanówki sportowe do kolan, skarpetki dziecięce, skarpetki argyle, skarpetki koronkowe oraz czarne skarpetki. Poproś dzieci o to, aby kolejno zajęły się sortowaniem prania i ułożyły w pary wszystkie skarpetki.

Szukasz dodatkowych gier i zabaw stymulujących rozwój poznawczy dzieci? Sprawdź następujące kategorie w sklepie educarium:

para skarpetek dziecięcych

- klasyfikowanie i sortowanie

- kolory i kształty

- doskonalenie małej motoryki

- zręczność i refleks

- nakładanki

0
Udostępniono