KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Wszystkie dzieci lubią zabawki. Warto, aby od najmłodszych lat uczyły się one jak grupować ich określone rodzaje. Pomaga to w zachowaniu porządku w kąciku zabaw oraz uczy umiejętności sortowania ze względu na np. kolor, fakturę, rozmiar, kształt itp. Poniżej znajdziesz prostą grę, która doskonale sprawdzi się w szlifowaniu wspomnianych umiejętności.

Materiały:

  • składana mata podłogowa lub taśma ochraniająca
  • ulubione zabawki (z domu lub wybrane w klasie)

Zaczynamy sortowanie zabawek

Rozłóż matę podłogową lub przygotuj dużą siatkę na podłodze z taśmy ochraniającej. Poproś dzieci o przyniesienie swoich ulubionych zabawek i umieszczenie ich w pobliżu maty. Możesz zawczasu poinformować rodziców i opiekunów o planowanej akcji i zapytać o możliwość zapewnienia różnych produktów. Dzieci mogą również wybrać swoje ulubione zabawki umieszczone w klasie.

Każdy z uczniów powinien zaprezentować wybraną zabawkę i powiedzieć dlaczego akurat ją najbardziej lubi. Następnie dzieci mogą pogrupować zabawki według kategorii poprzez ułożenie ich na macie. W zależności od wybranych zabawek, kategorie mogą obejmować pluszaki, pojazdy, lalki, figurki kolekcjonerskie i wiele innych. Kiedy zabawki znajdą się już na macie, dzieci mogą policzyć je w każdej z kolumn i dokonać porównań. W której grupie znajduje się ich najwięcej? W której najmniej? Czy jest tam więcej lalek czy pluszaków?

sortujemy zabawki

0
Udostępniono