KONTAKT 52 32 47 800

Twoja skarbnica codziennej inspiracji

Dzieci, muzyka i taniec to naturalne połączenie. Poprzez ruch ciała dzieci wyrażają swoje emocje. Muzyka działa na nie kojąco i relaksująco. Poprzez muzykę dzieci dowiadują się czym jest rytm, harmonia, ton, rym, tonacja oraz głośność. W ten sposób maluchy uczą się na bieżąco odwzorowywać emocje związane z daną piosenką, uplastyczniać oraz nadawać ekspresji ruchom własnego ciała.

Swobodny taniec do różnorodnej muzyki

Przygotuj płytę CD lub playlistę z różnymi rodzajami muzyki, która zawiera szeroki zakres tempa, rytmów oraz bitów. Spróbuj wykorzystać tak wiele różnych gatunków muzycznych jak to możliwe. Jeśli korzystasz z muzyki zawierającej tekst, upewnij się, że treść jest odpowiednio dostosowana do małych dzieci oraz kulturowo lub w żaden inny sposób nie obraża dzieci i ich rodzin.

Włącz muzykę i zachęć dzieci do stworzenia swoich własnych ruchów tanecznych. Pozwól dzieciom na swobodny taniec. W momencie zatrzymania muzyki dzieci zastygają w bezruchu. Włączaj i wyłączaj muzykę jako metodę przejścia z dynamicznego rodzaju tańca do spokojniejszych ruchów. Wykorzystaj stopniowo wolniejszą, cichszą muzykę z każdym jej włączeniem i wyłączeniem.

Zabawa doskonale sprawdza się w rozwoju umiejętności ruchowych w ramach dużej motoryki. Zachęć dzieci, aby pobudziły swoją kreatywność i wykorzystały różnorodne ruchy ciała dostosowane do tempa i rodzaju puszczanej muzyki.

0
Udostępniono